IV Targi Edukacyjne dla maturzystów

Autor: 
Anna Olbińska i Marta Godec-Kiełbasa
Foto: 
Alicja Bąk 3a, Klaudia Smoleń 3b, Michał Dmitrowicz 3e
16326513_1810463982557324_1006316569_o.jpg

26 STYCZNIA 2017 r. kłodzki „Chrobry” zorganizował IV Targi Edukacyjne dla Maturzystów. W tym roku pod patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego.Targi miały charakter otwarty dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnej. Przybyły na nie, nie tylko klasy maturalne, ale również klasy I i II liceum. Swoje oferty prezentowały 22 uczelnie i szkoły policealne z Wrocławia, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Legnicy, Opola, Nysy i Kłodzka. Kolejny raz uczelnie otworzyły przed młodzieżą „drzwi” do dalszej edukacji i kariery zawodowej. To dzięki udziale przedstawicieli uczelni udało nam się osiągnąć cel, jakim jest oferowanie młodym ludziom szansy na dalszy rozwój w sferze intelektualnej i edukacyjnej. Celem targów była prezentacja potencjału i bogactwa naukowego uczelni. Tegoroczni maturzyści z wielu szkół powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego mogli zapoznać się z dostępną różnorodną ofertą edukacyjną. Targi z racji swojej formy i atrakcyjności merytorycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród maturzystów. Wzięło w nich udział około 800 osób.
Oto kilka słów uczennicy z klasy pierwszej: „Targi edukacyjne, które miały miejsce w naszej szkole umożliwiły wielu osobom poznanie wcześniej nieznanych kierunków lub lepsze poznanie tych, które ich interesują. Wydarzenie to uświadomiło nam jakie możliwości oferują uczelnie wyższe. Mogłam zapoznać się z nowościami uniwersytetów, które wprowadzają nowe kierunki m.in. kryminalistykę (Uniwersytet Wrocławski), czy medycynę (Uniwersytet Opolski). Rozmowy z przedstawicielami placówek dostarczają nowych przydatnych informacji, których nie znajdziemy na stronach internetowych.”
Te słowa najlepiej tłumaczą zapotrzebowanie na takie przedsięwzięcia. Mamy nadzieję na równie owocną współpracę w przyszłości.

Wydania: