Spotkanie z Przemysławem Ziemackim

Autor: 
Jadwiga Rogalska
ziemacki2.jpg

Zimowa aura nie odstraszyła miłośników fotografii, którzy w mroźny i zaśnieżony środowy wieczór przybyli do naszej czytelni, gdzie gościł Przemysław Ziemacki, główny bohater już 105. edycji Spotkania z twórcą.
Początek spotkania wypełniły informacje autobiograficzne. Nasz gość wyjaśnił, jak połknął bakcyla i postanowił zająć się fotografią oraz, że od dzieciństwa fascynowały go mundury i działania ratownicze strażaków. Tym zajmuje się zawodowo po dziś dzień. Historii o strażakach z wypiekami na twarzy słuchał kilkuletni odbiorca, który pewnie jest miłośnikiem nieśmiertelnego opowiadania „Jak Wojtek został strażakiem” i w wyobraźni już widzi siebie w podobnej roli.
Potem zebrani goście mieli okazję posłuchać relacji pana Ziemackiego z jego wypraw fotograficznych po Polsce i obejrzeć zdjęcia przygotowane na tę okazję. Grono widzów z uznaniem odniosło się do prac autora, które zostały docenione przez fachowców i opublikowane w National Geographic Poland. Niejeden fotograf może tylko pomarzyć o takiej promocji swoich prac. National Geographic to przecież czasopismo o światowym zasięgu i ceniona marka.
Opowieści pana Przemysława i jego zdjęcia pejzażowe, dostarczyły nam niepowtarzalnych wizualnych doznań i wrażeń. Nasz twórca odpowiedział także na kilka pytań o sprzęt, z jakiego korzysta jako profesjonalista, oraz o wyposażenie odpowiednie dla początkujących i zaawansowanych amatorów fotografii.
Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania zyskali niebanalne wskazówki i inspiracje, które wykorzystają, by doskonalić swój warsztat fotograficzny.
**
Fotografie Przemka Ziemackiego w National Geographic Polska
W numerze wrześniowym z ub.r. czasopisma National Geographic Polska ukazał się artykuł pt. „Barwy mroku”, autorstwa Przemysława Ziemackiego. Jest to prezentacja projektu zdjęć nocnych, który zainaugurował autor około 6 lat temu. Większość zdjęć opublikowanych zrobił w Parku Narodowym Gór Stołowych. Materiał został wyróżniony tytułem “best edit” (wewnętrzne wyróżnienie) przez amerykańską centralę National Geograhic.
Kilka słów o autorze:
Przemysław Ziemacki – mieszka w Kłodzku, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Fotografią zajmuje się od 2004 roku. Głównymi tematami jego zdjęć są przyroda i ratownictwo. Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody i prezesem Kłodzkiego Klubu Fotograficznego. Prowadzi stałą współpracę z „Gazetą Kłodzką” i Agencją Fotograficzną East News. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Czechach i w Wielkiej Brytanii.
Artykuł „Barwy mroku” to jego druga publikacja w National Geographic Polska. Pierwszy raz publikował tam w lutym 2014 roku. Wówczas tematem artykułu były zimowe zdjęcia Szczelińca Wielkiego.
Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych.

Wydania: