Koncert kolędowy uczniów PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
A.T.
PSM.jpg

Koncert kolędowy w wykonaniu ucz-niów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Bystrzycy kłodzkiej to już wieloletnia tradycja. Bo jak tu nie grać i nie śpiewać kolęd – melodii, których bogactwo w za-sobach polskiej kultury jest ogromne. Opracowywane na różne składy zespołów, w różnej stylistyce i aranżacji zachwycają swoim pięknem i prostotą. Uczniowie naszej szkoły chętnie je wykonują na koncertach – szczególnie tym najważniejszym – Kolędowym.
Tegoroczny koncert kolędowy włączył się w Bystrzyckie Kolędowanie, imprezę organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w sali widowiskowej. Przy pełnej publiczności sali chór dziecięcy naszej szkoły, dziewczęcy Zespół Wokalny Con Grazia pod dyrekcją Renaty Fiałkowskiej-Dumy oraz instrumentaliści wykonali kolędy polskie oraz kolędy i piosenki świąteczne innych narodów.
W koncercie wzięli też udział uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia oraz akordeoniści ze szkoły muzycznej z Kłodzka. Było nastrojowo, kolędowo, świątecznie na pięknie udekorowanej scenie młodzi artyści wykonali kolędy na wysokim poziomie artystycznym.

Wydania: