Śpiewanie kolęd i nie tylko...

Autor: 
Danuta Chmielarz
kolędy1.jpg
kolędy2.jpg

Od 10 lat w dniu Trzech Króli członkowie Bractwa Rycerskiego MBKP w Szczytnej zapraszają wszystkich chętnych do śpiewania lub choćby słuchania kolęd w wykonaniu, jakiego nie powstydziliby się najznakomitsi śpiewacy. Niby z kolędami wszyscy są osłuchani, jednak to śpiewanie, to wydarzenie. W tym roku dodatkową atrakcją była wizyta w siedzibie Bractwa kolędników misyjnych na czele z ks. Piotrem Klimeckim i premiera amatorskiego filmu Mateusza Ciemienieckiego „Wigilia niejednej zmiany”. Tego dnia przybył tu także wraz ze swymi opiekunami Łukasz Jacyszyn, który przygotowywał się do wyjazdu na dłuższą rehabilitację do Strzelec Opolskich.
I jest to chyba właściwy moment dla wyrażenia uznania i podziwu dla tych wszystkich, którzy w najtrudniejszych latach, a ostatnio i tygodniach wspierali Łukasza, opiekowali się nim i sprawiali, że tragiczne wydarzenia, z którymi musiał się zmierzyć ten młody niepełnosprawny człowiek nie załamały go. Wspomagało go wiele osób w różny sposób, jedni finansowo, inni pomagając rozwiązać życiowe problemy, jeszcze inni swoją obecnością, jak jego przyjaciel – student z Opola czy J. Hara, który ostatnio żył problemami Łukasza, pomagał je rozwiązywać, zabierał go na spacery po okolicy, czyniąc tym samym jego samotność znośniejszą. Razem można więcej.

Wygrali około 10 000 zł.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Szczytnej, a jej głównym dyrygentem był MOK, który na ten „koncert” przygotował wiele atrakcji z udziałem dzieci i młodzieży i występy typu „dla każdego coś odpowiedniego”.
Mieszkańcy chętnie włączali się do tej gry, czego efektem było przekazanie Orkiestrze kwoty w wys. 9.934,06 zł

2.Bieg Tropem Wilczym.
Miejski Ośrodek Kultury prowadzi zapisy do biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 26. lutego 2017 r. o godz.12.00. Zapisy do 10 lutego. Dystans biegu 1.963 m.

Mieszkańców gminy Szczytna mniej.
Na dzień 31 grudnia 2016r. w Szczytnej zameldowanych było na stałe 5171 osób. Najwięcej ludzi mieszkało na ul. Słonecznej – 905 osób, Wolności – 753 i Sienkiewicza – 561, najmniej na ulicach: Handlowej – 1,Wiosennej – 3, Brzozowej – 4, Wojciecha Kossaka – 5. W dziewięciu wsiach należących do gminy zameldowanych na stałe było 2101 osób. Najliczniejsze wsie to Wolany – 622, Niwa – 371, Łężyce – 363 osoby. Najmniej mieszkańców ma Studzienno – 30. Urodziło w minionym roku 46 dzieci, zmarło – 88 osób, w tym 52 mężczyzn i 36 kobiet.

Wydania: