XVIII Spartakiada w Nowej Rudzie

Autor: 
Irena Caryk
sparta.jpg

Jak zawsze w pierwszą sobotę października na Integracyjnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Nowej Rudzie nie zabrakło i zawodników i wolontariuszy, a nade wszystko wspaniałych emocji, pięknych przyjaźni i przeogromnej radości. Sportowcy z powodzeniem przebrnęli przez wszystkie konkurencje, w nagrodę obdarowani medalami. A puchar przechodni w 2016 roku powędrował do Zespołu Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie. Specjalne wyróżnienie otrzymał Robert Szot, który nie bierze udziału w zawodach, ale szczerze i wiernie dopinguje kolegów z DPS w Ścinawce Dolnej.
To wielkie przedsięwzięcie dla 147 zawodników i około 100 wolontariuszy wymagało zaangażowania Stowarzyszenia Nasza Nadzieja, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, pracowników Centrum Turystyczno-Sportowego.
Serdecznie dziękujemy zawodnikom z Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej, WTZ w Starym Wielisławiu, WTZ przy Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie, Zespołu Szkół w Broumovie, Miejskiego Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Rudzie, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kłodzku, Szkoły Podstawowej Specjalnej w Ludwikowicach, Gimnazjum Specjalnego w Ludwikowicach, Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr św. Teresy w Ścinawce Dolnej, Zespołu Szkół Integracyjnych w Kłodzku, Zespołu Szkół Integracyjnych w Bożkowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Kudowie Zdroju, Zespołu Szkół Integracyjnych w Ścinawce Średniej. Słowa wdzięczności kierujemy dla Wojtka Budniaka i jego przyjaciół z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, wolontariuszy z Gimnazjum Nr 2, LO i OHP z Nowej Rudy oraz Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych z Kłodzka.

Wydania: