Festiwal Nauki i Dni Otwarte

Autor: 
Daria Gancarczyk, Weronika Szęszoł - uczennice klasy IIIa
festiwal1.jpg

Dnia 22 kwietnia 2016 roku w gimnazjum im. dr Józefa Matuszewskiego w Polanicy-Zdroju odbył się Festiwal Nauki połączony z Dniem Otwartym. Przybyli do nas uczniowie klas szóstych, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną miejsca, do którego być może udadzą się po wakacjach. Mieli oni szansę na poznanie szkoły oraz kadry pedagogicznej, która zaprezentowała się w niecodzienny sposób.
W tym roku motywem przewodnim byli bogowie Olimpu. Po przekroczeniu progu szkoły uczniom ukazały się dekoracje nawiązujące do starożytnych Aten stworzone przez pana Bartłomieja Balcera. Następnie udali się do szkolnej sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie opowiadające historię Kopciuszka. Występ wymagał od grających wysokich umiejętności aktorskich, tanecznych, ale także językowych, ponieważ dialogi były prowadzone głównie w języku angielskim. Owocem współpracy nauczycieli z uczniami była scenografia, która dopełniała przekaz wizualny i przenosiła widzów w tamte czasy. Po występie oraz przedstawieniu ciekawie ubranych „Bogów”- naszych wspaniałych nauczycieli, przybyli goście udali się na zwiedzanie całej placówki.
W każdej z sal dydaktycznych czekały na nich różnorodnie zadania i przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki prezentacje lub doświadczenia. Nauczyciele dołożyli starań, aby wiedzę i przydatne umiejętności przekazać w sposób interesujący i przystępny. Nie zabrakło również rozgrywek sportowych, które były prowadzone z zapałem przez nauczycieli wychowania fizycznego. Szóstoklasiści wraz z opiekunami uśmiechnięci i z nabytą wiedzą wracali do własnych szkół.
Mamy nadzieję, że wielu z nich spotkamy 1 września na uroczystym rozpoczęci roku szkolnego 2016/2017.

Wydania: