Trwa akcja sprzątania miasta!

Autor: 
inf. Daniel Jakubowski
sprzatanie1.jpg

– Ostatni raz sprzątano tu może dziesięć lat temu – mówi mieszkaniec ul. Karola Miarki. – Bardzo mi się podoba, że w końcu zajęto się tego typu miejscami.
Niestety, długo nie trzeba było czekać, aby w przejściu między ulicami pojawiły się nowe śmieci. Oczywiście zostały one zabrane. Jednak pokazuje to, jak wiele zależy od nas samych.
– Trzeba zrozumieć, że jesteśmy odpowiedzialni za miejsce, w którym żyjemy – mówi burmistrz Michał Piszko. – Tak wiele mówi się w bardzo patetycznych słowach o patriotyzmie. A to właśnie to, w jaki sposób traktujemy miejsce, w którym mieszkamy jest podstawowym wyznacznikiem naszego szacunku do Ojczyzny. Proszę zatem, abyśmy sami wzięli odpowiedzialność za śmieci, które wysypywane są wokół nas i wspólnie dbali o nasze miasto.
Przypomnijmy, do tej pory uprzątnięto teren parkingu przy ul. Braci Gierymskich, część terenów przy ul. Łukasińskiego, park na Owczej Górze.
Osadzeni, którzy zajmują się porządkowaniem miasta, pracują nieodpłatnie na podstawie umowy, która została podpisana w grudniu ubiegłego roku między Burmistrzem Miasta Kłodzka Michałem Piszko a Dyrektorem Zakładu Karnego w Kłodzku kpt. Jackiem Marcelewiczem.
Sprzątane będą kolejne obszary miasta.

Wydania: