Młodzież o bezpieczeństwie

Autor: 
inf. M. Zilbert
pow1.jpg
pow2.jpg

Od wielu lat Starostwo Powiatowe w Kłodzku organizuje wraz z Komendą Powiatową Policji w Kłodzku i Automobilklubem Ziemi Kłodzkiej eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, które odbywają się na terenie Gimnazjum Publicznego w Kłodzku. W tym roku 23 kwietnia w teoretycznych i praktycznych zmaganiach brały udział czteroosobowe drużyny z 8 szkół podstawowych i trzyosobowe drużyny z 8 gimnazjów z powiatu kłodzkiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy, której dotyczyła także jedna z konkurencji praktycznych, jak również sprawnością i precyzją w jeździe rowerem na placu manewrowym. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa przygotowana przez Grażynę Romańską ze Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, a I miejsce indywidualnie zajęła, reprezentująca tę szkołę – Karolina Buszta. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Ścinawce Dolnej. W kategorii szkół gimnazjalnych I nagroda  trafiła w ręce drużyny pod kierunkiem Ewy Lorenc z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Szczytnej, a trzecie – Gimnazjum Zespołu Szkół Społecznych w Dzikowcu, którego reprezentant – Grzegorz Materna – okazał się również najlepszy indywidualnie. Starosta Maciej Awiżeń oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów wręczyli uczestnikom dyplomy i cenne nagrody.
Dodatkową atrakcją sobotniej imprezy było otwarte miasteczko rowerowe, z którego mogli skorzystać wszyscy chętni, a także, dzięki uprzejmości Straży Pożarnej w Kłodzku, uczestnicy mieli okazję podziwiać panoramę Kłodzka i okolicy z wysokości 20-metrowej drabiny wozu pożarniczego. Sponsorami nagród w tegorocznym turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, Hurtownia IMPMAR – Marta Cieszyński (Kłodzko ul. Śląska), Nadleśnictwo Bardo, Nadleśnictwo Jugów, Nadleśnictwo Międzylesie, Nadleśnictwo Zdroje w Szczytnej, Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka, Nadleśnictwo Lądek-Zdrój oraz gminy: Kłodzko, Miasto Kłodzko, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Szczytna, Kudowa-Zdrój, Radków, Nowa Ruda, Miasto Mowa Ruda, Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie.
Uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności, nauczycielom – pasji i zaangażowania, a sponsorom dziękujemy za hojność i uatrakcyjnienie konkursu. Zwycięzcy w obu kategoriach już niebawem będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich. Życzymy im powodzenia i zachęcamy wszystkie szkoły w powiecie do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Wydania: