Horoskop na kwiecień

Autor: 
wróżka

* Baran – A cóż Ci się stało? Skąd ten nastrój poezji? Czyżby zauroczenie, a może ... w rzeczywistym życiu zjawiła się przepiękna nierzeczywistość? Przypatrz się uważnie, bo tak rzeczywiście może być. „Sen mara, Bóg wiara”. Ale na chwileczkę zauroczenia zawsze znajdzie się chwilka w tym zabieganym, Twoim świecie.
* Byk – Oj, poplątało Ci się co nieco w planach. Kto winny? Trochę i Ty sam, bo dlaczego patrzysz w niebo idąc po kamienistej dróżce? I potknąłeś się i kierunek pomyliłeś. Dobrze, że na czas wróciłeś na ziemię. Ale, proszę, bez nadmiernej ostrożności bo zgorzkniejesz. Popatrzeć w niebo na pewno Ci nie zaszkodzi - tylko pamiętaj o tym, kiedy i gdzie spoglądasz w niebo.
* Bliźnięta – Oj, jaki piękny jest świat! Ano, piękny. Ale tylko wtedy, kiedy stać Cię na to, by mieć wolną chwilę od zarabiania pieniędzy i cenić sobie uroki tego świata. Pamiętaj, nie tylko praca człowieka uszlachetnia. A czeka Cię ogromnie ciekawe spotkanie choć niekoniecznie - a na pewno nie - biznesowe.
* Rak – Poplątał Ci się dzień. Po prostu zagapiłeś się na przyrodę. Zechciało Ci się jak ten motyl... Oj, bratku, tyś nie bratek ale sumienny, oddany pracy i rodzinie człowiek. A usiąść jak motyl na bratku to będziesz mógł dopiero na koniec miesiąca. A i to, na krótko. No cóż, taka jest dola Raka w tym miesiącu.
* Lew – Poproś siły nadprzyrodzone, aby pozwoliły Ci spełnić marzenia. Nawet jak jesteś niewierzący, bo co Ci szkodzi? A jak zapoznałeś się z tym Twoim horoskopem na kwiecień, to nawet jak się zapierasz, to w moce nadprzyrodzone wierzysz. To tak jak w wygranych na loteriach. Kto nie gra, na pewno nie wygra.
* Panna – Uwiera Ci złe słowo jak kamień w bucie? Zrób więc dokładnie ze złym słowem jak z tym kamieniem w bu-cie. Zatrzymaj się, zdejm buta, wytrząśnij kamień, włóż z powrotem i idź swoją drogą. Więc wytrząśnij złe słowo razem z tym, który tak Cie potraktował i idź swoją drogą. I nie pamiętaj o tym kto powiedział na Ciebie złe słowo. Tak jak natychmiast zapominasz o kamieniu, który był w bucie.
* Waga – Aż się chce przyrównać Ciebie do kwietnia: kwiecień plecień to przeplata, trochę zimy trochę lata”. I tak jest z Twoimi uczuciami. Kochasz i nienawidzisz, Pełny radości a za chwilę przepełniony melancholią. Każdemu się to zdarza - choć w różnym natężeniu - a Tobie dobrze się zdarza. Bo z tej plecionki można upleść zachwyt i dobrodziejstwo. Dostatek i szczęście. Może się udać!
* Skorpion – Nasączony jesteś atmosferą świąteczną jak gąbka wodą. I jak tu się zabrać za szare, monotonne dni tygodnia? Po prostu poleniuchuj sobie jeszcze pierwszy tydzień. Stać Cię na to, bo jak już „odparujesz”, to nie dość, że nadgonisz ten „niby stracony” tydzień, ale z rozpędu nadgonisz następny. Tak to już bywa na świecie, że i lenistwo jest niezbędne do uzyskiwania korzyści.
* Strzelec – Jakoś przeleciały Ci te Święta Wielkanocne jak mgła. Ale po świętach wiosna zaznaczyła na Tobie ślad aż nadto wyraźny. Co tu mówić - w życie wiosną, w kwietniu, wszedłeś całą mocą . Mocą, której nawet siebie nie podejrzewałeś. A już się martwiłeś, że jesteś taki jakiś „ospały”.
*Koziorożec – Pragniesz ciepła. A ono już często, gęsto jest. Słoneczko przygrzewa, ptaki śpiewają, kwiaty zakwitają. A więc, weź z przyrody przykład i rozśpiewaj się, rozkwitnij, bądź gorący jak słońce. Odrzuć szare, wilgotne i zimne dni. Tylko uważaj – nie przeholuj z amplitudą zdarzeń. Bez pośpiechu. Zdążysz spokojnie z realizacją ambitnych planów i zamierzeń jeśli zadbasz o zdrowie.
* Wodnik – Co w człowieku jest zapisane, to nie ginie. Naprawdę. Najwyżej ulega zapomnieniu rzucone gdzieś w kąt duszy, serca, umysłu. Nie korzystane, nie hołubione takie umiejętności, marzenia, zdolności stają się zgorzkniałe, toporne, krąbrne. I żeby wrócić do radości z ich wykorzystywania trzeba ciężkiej pracy. Nabycia biegłości w ich używaniu. Bo tak jak powiedziałem. Co masz, to masz na zawsze, to jak z umiejętnością jazdy na rowerze czy pływaniu. Od kwietnia, po świętach, staraj się odnowić swoje umiejętności wygrzebane z zakamarków.
* Ryby – Rybom to będzie dobrze w kwietniu. Wszystko co sobie zamarzą będą miały na wyciągnięcie ręki. Byleby wyciągały we właściwym czasie i właściwym kierunku. A jak się pomylą? No cóż - i tak się zdarzyć może. Więc oczy miejcie szeroko otwarte. Jeszcze raz powtarzam; kwiecień plecień to dla Ryb miesiąc darów.

Wydania: