Kąpiele w termalnych wodach dla narciarzy

Autor: 
M. Bednarek

„Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.” przygotowało specjalną ofertę dla narciarzy. Nazwano ją „Białe szaleństwo” i jest to połączenie pobytu w uzdrowiskowym obiekcie z karnetem SKI REGION ŚNIEŻNIK.
Ski Region Śnieżnik to trzy stacje narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika i Gór Złotych. Ośrodek Czarna Góra jest zlokalizowany na zboczach góry o tej samej nazwie (1205 m n.p.m.), której określenie, dawniej w języku niemieckim Schwarzer Berg, przypuszczalnie wzięło się stąd, że porośnięty lasem szczyt oglądany był zwykle od północnej, ciemnej strony. Czarna Góra to nowoczesny ośrodek narciarski powstały w 1996 roku, wybudowany według najlepszych alpejskich standardów a zlokalizowany w miejscowości Sienna. Do dyspozycji turystów udostępniono kolej liniową, wyciągi narciarskie i około 10 kilometrów tras zjazdowych.
W ostatnim roku jako atrakcję oddano do użytku zjeżdżalnię grawitacyjną.
Z kolei stacja narciarska Kamienica oferuje około 1500 m łagodnych tras zjazdowych. Otwarta została w 2002 roku na stokach Góry Oliwnej, schodzących do miejscowości Kamienica i Bolesławów. Dostęp do wyciągów jest możliwy z obydwu miejscowości, z obu stron usytuowane są parkingi. Stoki są idealnym miejscem do jazdy rekreacyjnej.
Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest zlokalizowana na północnych stokach Trojaka, szczytu ponad Lądkiem-Zdrojem. Wyciąg znajduje się na wysokości 600 m. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano trzy trasy zjazdowe - dwie z nich, niebieskie dla narciarzy początkujących oraz jedna, czerwona dla bardziej wymagających.
W ramach „Białego Szaleństwa” już od 139 złotych mamy nocleg ze śniadaniem w obiekcie uzdrowiskowym, do tego całodzienny karnet, który można zrealizować w wybranej stacji narciarskiej. Lecz to nie koniec. Po nartach, aby się należycie zrelaksować proponujemy kąpiel w lądeckich wodach termalnych. Począwszy od XVII wieku goście korzystają z dobroczynnych skutków kąpieli w marmurowym basenie w Zdroju Wojciech, dawnym Marienbadzie. Termalne wody siarczkowo-fluorkowe łagodzą dolegliwości stawowe i kręgosłupa, czyli są jakby stworzone do rekreacji amatorów narciarstwa.
Zapraszamy! I śnieg, i narciarzy!

Wydania: