Lądeckie uzdrowisko wśród najlepszych w regionie

Autor: 
Małgorzata Bednarek
Szpital uzdrowiskowy Stanisław 2.jpg

„Uzdrowisko Lądek-Długopole” S.A. podczas gali plebiscytu Sudeckie Kryształy”, która odbyła się 6 listopada 2015 roku w Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądka-Zdroju otrzymało wyróżnienie w kategorii Najlepsza Inwestycja.
Edycja 2015 Sudeckich Kryształów to już czwarta gala plebiscytu organizowanego przez Telewizję Sudecką. Celem przyświecającym organizacji tej imprezy jest wyłonienie spośród wielu firm regionu Sudetów tych, które stawiają na innowacyjność i rozwój wspólnie z rzetelnością i sprawnością działania. Adresatem plebiscytu są firmy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia. O nagrody można się ubiegać w następujących kategoriach: Najlepsza impreza promująca region, Najlepsza inwestycja, Najlepszy produkt turystyczny, Najlepsze firma rodzinna i Najlepszy produkt lub usługa. Patronat nad imprezą tradycyjnie już objęli wicepremier Minister Gospodarki, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Lądecka spółka uzdrowiskowa została doceniona za przeprowadzone działania modernizacyjne szpitala uzdrowiskowego „Stanisław”. Był to efekt projektu „Zwiększenie potencjału usługowego w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego „Uzdrowiska Lądek-Długopole” S.A. dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to kwota 5.773,985,42 zł, a kwota
przyznanego wsparcia unijnego to 1.908.936,01 zł. Kuracjusze przybywający do Lądka-Zdroju od marca 2015 roku mogą skorzystać z kompleksowej i nowoczesnej rehabilitacji w wyremontowanych wnętrzach o podwyższonym standardzie części hotelowej, jak i z nowoczesnej bazy zabiegowej. Na zewnątrz budynek zyskał nową elewację – ładnie podświetloną w godzinach wieczornych – oraz wspaniały, rozległy taras, skierowany w stronę południowo-zachodnią.
Wyróżnienie Sudeckich Kryształów 2015 za przedsięwzięcie inwestycyjne, które odebrał prezes Zbigniew Piotrowicz, to potwierdzenie dla działań Zarządu Spółki, że przyjęta strategia rozwoju przynosi wymierne efekty. „Uzdrowisko Lądek-Długopole” S.A. wyróżnia się spośród innych firm, konsekwentnie budując markę nowoczesnego kurortu, z bogatą ofertą pobytów leczniczych skierowaną do wielu grup odbiorców.
To już druga nagroda w plebiscycie Sudeckich Kryształów dla „Uzdrowiska Lądek-Długopole” S.A. W roku 2013 lądecka linia kosmetyków „Uzdrowiskowe Inspiracje Spa” zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy produkt/usługa.

Wydania: