Apel Policji

Autor: 
inf. wł.

Policja zwraca się z apelem o ostrożność w związku z zaistniałym w naszym powiecie oszustwem metodą „na wnuczka”. Oszust, podając się za wnuczkę, która spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy, wyłudził 29 tys. zł na szkodę 80-letniej kobiety . Częścią tego oszustwa było rzekome żądanie przez Policję pieniędzy w zamian za wypuszczenie wnuczki.
Przypominamy, że Policja nigdy nie poprosi o przekazanie pieniędzy!
Pamiętajmy, żeby weryfikować usłyszane informacje przez telefon.
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego powiatu, aby zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia, zanim przekażemy swoje oszczędności nieznanej osobie.
JEŻELI ZAUWAŻYCIE PAŃSTWO, ŻE KTOŚ CHCE WAS OSZUKAĆ
NATYCHMIAST INFORMUJCIE POLICJE. W TEN SPOSÓB UCHRONICIE SIEBIE I INNE OSOBY, PRZED KRADZIEŻĄ. ZAOPIEKUJMY SIĘ RÓWNIEŻ NASZYMI STARSZYMI SĄSIADAMI.
ZWRACAJMY UWAGĘ NA OBCE OSOBY, KTÓRE ICH ODWIEDZAJĄ.
POMOŻE TO UCHRONIĆ ICH  PRZED OSZUSTAMI.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 74 647 33 33 lub w całym kraju 997 i 112.
Czynimy wszystko, abyście się czuli bezpiecznie - Policja Powiatu Kłodzkiego

Wydania: