Na tropach chochlika Gburka - nowa oferta wydawnicza Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
Irena Klimaszewska
bajka-okładka przód.jpg

„Gburek oszalał! Coraz częściej straszył ludzi zwiedzających muzealne podziemia, a nocami chodził po muzeum i przestawiał, albo co gorsze chował, zgromadzone w salach zabytki. A w końcu zniknął”. Tak zaczyna się kolejna, wydana w listopadzie br., bajka-przewodnik po muzeum w Kłodzku, który polecamy dzieciom, pragnącym poznać nowe przygody skrzatów Tymoteusza i Teosia oraz chochlika Gburka zamieszkującego tajemnicze, pełne zakamarków, podziemia muzeum w Kłodzku (uff, będzie się działo – jak mawia Jurek Owsiak. I nic więcej nie zdradzę. Musicie po prostu przeczytać bajeczkę).
Przypomnijmy, że pierwszy, utrzymany w formie bajki, przewodnik pt. Jak skrzat Teofil zwiedzał muzeum w Kłodzku (wydany przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej w 2010 r.) miał za zadanie dostarczyć dzieciom, w lekkiej i przyjemnej formie, podstawowych wiadomości o kłodzkiej placówce i jej zbiorach. Autorka książki wyszła bowiem z założenia, że wizyta w muzeum, zwłaszcza pierwsza, powinna zostać zapamiętana jako czas spędzony miło i zachęcić do kolejnych odwiedzin.
W edytowanej obecnie książeczce Teoś, wraz z Tymoteuszem, będą rozwiązywać zagadkę znikających, z jednej z wystaw, eksponatów. A do tego muszą jeszcze odnaleźć i uratować chochlika. Podczas lektury dzieci mają możliwość podążyć śladem skrzatów, po wystawie opowiadającej o historii Kłodzka, i na własne oczy zobaczyć cenne zabytki, które przetrwały do naszych czasów.
Bajka-przewodnik po wystawie "Z dziejów Kłodzka" – to oferta dostosowana do percepcji młodego odbiorcy, dzieci w wieku 5-10 lat. Autorką książki jest Irena Klimaszewska, ilustracje wykonała Malwina Karp, a fotografie Tomasz Gmerek. Książeczkę można nabyć w recepcji muzeum.

Wydania: