Duszniki Zdrój - gospodarzem wyścigów psich zaprzęgów

Autor: 
inf.wł.
KDS_1667.jpg

16 października 2015 r., w Sali Plenarnej Urzędu Miasta Duszniki Zdrój doszło do podpisania Listu Intencyjnego pomiędzy Miastem Duszniki – reprezentowanym przez pana burmistrza Piotra Lewandowskiego, a Polskim Związkiem Sportu Psich Zaprzęgów, w imieniu którego podpis na dokumencie złożył pan Damian Reszka, prezes Zarządu PZSPZ.
List Intencyjny o współpracy nakreśla ramy wzajemnej promocji, miasto staje się także wiodącym partnerem dla Związku w planach zimowych przygotowań Kadry i Reprezentacji Polski. Bardzo obiecująco zapowiadają się plany organizacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski na Śniegu w Skijouringu już w nadchodzącym sezonie. Niewątpliwie Duszniki Zdrój dysponują potencjałem, aby być gospodarzem wyścigów psich zaprzęgów. Decydują doskonałe warunki geograficzne, baza logistyczna, doświadczenia lat wcześniejszych i dobra, przychylna energia władz Miasta. W konferencji prasowej, która odbyła się po podpisaniu Listu Intencyjnego, wzięli także udział dwaj zawodnicy naszej Kadry Narodowej: Igor Tracz, aktualny Mistrz Europy i Mistrz Świata w Bikejouringu oraz wielokrotny Mistrz Świata i Europy w wyścigach na śniegu – Waldemar Stawowczyk.
Konferencję uświetniło otwarcie wystawy fotografii Anny Kawali Konik. Kilkanaście dużych fotosów zabrało wszystkich w świat wielkich wyścigów psich zaprzęgów. Maszerzy, zaprzęgi, wiatr, śnieg i mróz...gonitwa ALWERO BORDER RUSH okiem obiektywu.

Wydania: