Gry terenowe w Stroniu i okolicach

Autor: 
Marek Gałowski
1.jpg

Questy są to gry terenowe, w których poszukuje się „skarbów” ukrytych na danym obszarze.
Drogę do skarbów należy odgadnąć dzięki wskazówkom w formie rymowanek. Jedyne, czego potrzebuje odkrywca, to tekst rymowanki i coś do pisania. Gry terenowe to świetny i tani sposób na uatrakcyjnienie pobytu turystów. Nie potrzeba do tego kosztownych inwestycji w specjalną infrastrukturę.
Gry terenowe „Questy - Wyprawy Odkrywców” to wspólny projekt dwóch partnerskich miast – Stronie Śląskie i Staré Město. Cztery gry zapoznają z ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi Stronia Śląskiego, Kletna, Bolesławowa i Starégo Města.
Są to gry: „Kolej na Stronie” czyli kolejowe ciekawostki ze Stronia Śląskiego (start i meta: Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śl., 30 min) „Skalna przygoda w Kletnie” (start: Jaskinia Niedźwiedzia, meta: Muzeum Ziemi w Kletnie, 30 min); „Śladami praskiego mincerza po Bolesławowie” (start i meta w centrum Bolesławowa, 1 h); „Śladami Hermanna Buhla” (start: rynek, meta: Dom Kultury w Starym Měste, 45 min). Gry można rozwiązywać o każdej porze roku - dobra zabawa na świeżym powietrzu gwarantowana. Podczas wyprawy należy czytać teksty i zgodnie ze wskazówkami wyszukiwać cyfry oraz litery. Zebrane litery utworzą hasło, zaś przy odrobinie szczęścia można odkryć prawdziwy skarb.
Wszelkie materiały dostępne są w wersji elektronicznej (www.stro-nie.pl) oraz drukowanej. „O historii, ludziach, legendach, wioseczkach, dowiesz się więcej na naszych wycieczkach!”– tak w jednej z gier zapraszają turystów do zwiedzania gmina Stronie Śląskie i czeskie Staré Město.

Wydania: