Z notatnika młodego człowieka: W rękach Twoja przyszłość

Autor: 
Klaudia Piłat

Od najmniejszych lat marzymy o byciu kimś ważnym w swoim życiu, to strażakiem, ratującym życie innych ludzi, to tancerzem, to politykiem. Ale tak naprawdę nie wiemy co przyniesie jutrzejszy dzień. W moim przypadku było troszeczkę trudniej. Ja, jako dziewczynka ośmioletnia marząca o prawdziwym własnym telefonie, nie sądziłam, że uda mi się pogodzić pracę i naukę zarazem w trybie dziennym. Praca kasjerki jest bardzo odpowiedzialną, miłą pracą, ale i wymagającą ogromnego skupienia. Dlaczego?
Ponieważ siedząc na tym fotelu i kasując towar każdego klienta możemy
w jednej sekundzie przekreślić wszystkie swoje plany i marzenia o jakich marzyliśmy i dążyliśmy do nich od najmniejszych lat. Teraz to wszystko stało się rzeczywistością. Muszę ogromnie się skupić i skoncentrować przy wydawaniu reszty, ponieważ mogę za dużo wydać.
A taki fakt oznacza, iż moja kwota wynagrodzenia staje się mniejsza o tyle ile się pomylę. Jestem kasjerką i każdego dnia trzymam w rękach swoją przyszłość. Przyszłość, która będzie taka jaką sobie uplanuję. Nie mogę się pomylić. Mimo tego stresu czuję się w tym miejscu pracy doskonale. Idealna atmosfera z ludźmi sprawia, iż czas szybciej upływa i masz ochotę pracować, co sprawia Ci przyjemność. Czy jest to powód do satysfakcji? Zdecydowanie tak. Ludzie, którzy są dla Ciebie mili sprawiają, iż się uśmiechasz. Ludzie są tacy serdeczni, szczęśliwi, kiedy widzą uśmiechniętą kasjerkę. Wszystko wtedy wygląda inaczej. Zakupy stają się milsze, a dzień upływa z większą radością. Walczmy o swoją przyszłość, bo ona jest dla nas wszystkim. Nie pozwólmy, by jeden błąd przekreślił całe nasze najważniejsze plany. Bo one są naszą przyszłością.

Wydania: