W kilku zdaniach wydarzyło się w Sczzytnej

Autor: 
D. Chmielarz
CH3.jpg
CH4.jpg

Z sesji Rady Miasta
- Burmistrz Marek Szpanier poinformował o harmonogramie prac przy przebudowie głównego skrzyżowania w centrum Szczytnej.
Roboty już ruszyły.
- Radni RM zatwierdzili kandydaturę Mariana Halemby jako przedstawiciela Gminy Szczytna do Rady Naukowej Parku Narodowego Gór Stołowych.
- Przyjęto projekt uchwały w sprawie stałych komisji RM i ich przewodniczących oraz składu osobowego, który nie uległ większym zmianom. Natomiast pracami komisji będą kierować całkiem nowi przewodniczący. I tak: Komisji Rewizyjnej - Leszek Gunia, Komisji Spraw Społecznych - Jolanta Bernat, Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego - Anita Piszko, Komisji Rozwoju Wsi - Roman Sobczak.
- Odchodzący po 12 latach bycia wiceburmistrzem Szczytnej Wiesław Tracz podziękował wszystkim za współpracę, przyznając, że jego decyzje nie zawsze były trafione, a czasem ich po prostu brakowało. Największy smutek z powodu rozstania ze zwierzchnikiem zaprezentowały dyrektorki placówek oświatowych, nawet te byłe. Sama miejska oświata na pewno złapie głębszy oddech.

Ludność gminy w 2014 r.
Na dzień 31 grudnia 2014 roku liczba mieszkańców miasta i gminy wynosiła 7374, w tym 3730 kobiet i 3644 mężczyzn. W mieście mieszkało 5246 osób, w gminie 2128. Urodziło się w minionym roku 74 dzieci - 37 dziewczynek i 37 chłopców. Zmarło 78 osób - 39 kobiet i 39 mężczyzn.
Najludniejsza ulica w mieście to ul. Słoneczna - 922 mieszkańców; najludniejsza wieś - Wolany - 640 mieszkańców. Najmniej osób mieszkało na ul. Wiosennej -3 i we wsi Studzienno - 30. Trzeba jednak pamiętać, że dane dotyczą zameldowanych na stałe, wielu z nich od lat w mieście i gminie nie przebywa.

Gabinet Fizjoterapii nareszcie w Szczytnej
Działa przy ul. Słonecznej 3, w nowym budynku specjalnie do tych celów przystosowanym. Jego właściciele na razie nie mają podpisanego kontraktu z NFZ, który, jak zwykle, wie lepiej, gdzie i co jest mniej lub bardziej potrzebne. Sami mieszkańcy miasta chętnie z zabiegów w gabinecie korzystają. Nie wydają na dojazdy do ościennych miast, nie czekają w kolejkach, a i usługi są profesjonalne; chociaż płatne, ceny są przystępne, cennik jasny i dostępny.

Wydania: