Obowiązki i przyjemności - koniec semestru w bystrzyckiej szkole muzycznej

Autor: 
Barbara Prasał

Ostatnie tygodnie były dla uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Bystrzycy Kłodzkiej okresem wzmożonej aktywności. Pod koniec semestru miały miejsce występy i imprezy, z których część wpisywała się ściśle w dydaktyczne obowiązki, a część służyła pożytecznej rozrywce.
W pierwszej połowie grudnia odbywały się przesłuchania uczniów poszczególnych sekcji instrumentalnych i jednocześnie trwały próby przed dorocznym koncertem kolęd. 19 grudnia bożonarodzeniowy repertuar zaprezentowano w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej. Miejsce okazało się znakomite: sala pomieściła licznie przybyłą publiczność, a gospodarze obiektu zapewnili nagłośnienie i oświetlenie oraz nastrojową scenografię. Program koncertu wypełniły utwory świąteczne w interpretacji Bystrzyckiego Chóru Dziecięcego i Dziewczęcego Zespołu Wokalnego pod dyrekcją Renaty Fiałkowskiej-Dumy. Nie zabrakło również występów instrumentalnych. Utwory liryczne przeplatały się z energicznymi, do których z pewnością należała tytułowa piosenka Oj, będzie kolęda, wykonana zbiorowo na zakończenie.
Tuż po przerwie świątecznej, w drugą sobotę stycznia, przyjaciele szkoły bawili się do białego rana na Balu u Artystów, który w tym roku odbył się w Stanicy nad Ponikiem w Ponikwie. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły. Formalnym, ale - jak zawsze - przyjemnym podsumowaniem semestru był z kolei popis najlepszych uczniów, zorganizowany 12 stycznia w szkolnej auli. Wśród wykonawców znaleźli się m. in. gitarzyści, którzy swoim występem zapowiedzieli niejako II Ogólnopolski Kolędowy Konkurs Gitarowy, zaplanowany na 16-17 stycznia.

Wydania: