Spotkanie z Twórcą - 17.12.2014

Autor: 
Krystyna Oniszczuk-Awiżeń
agniszka-urbańska1.jpg

Bohaterem 91. Spotkania z Twórcą – cyklicznej imprezy organizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku – była Agnieszka Urbańska, autorka opowiadań i powieści dla dzieci.
W spotkaniu uczestniczyło niezbyt dużo dzieci, a więc głównych adresatów książek, więcej było „starszych milusińskich”, którzy z chęcią wspominali swe książki z młodości.Książki Agnieszki pisane są
z myślą o dzieciach, ale każdy w nich może znaleźć coś dla siebie. Tchną bowiem wielką pomysłowością, a ich bohaterami są często bardzo zwyczajne przedmioty – jak np. w jednej z bajek wyczarowuje autorka wspaniały świat kapci. Wśród zebranych gości znalazła się jedna młoda osóbka, wielbicielka bajek Agnieszki Urbańskiej, która stwierdziła, że są one „stratosferne". To pierwsza i najlepsza recenzja, jaką otrzymała od młodego czytelnika.
Autorka jest kłodzczanką. Podczas spotkania opowiadała też o swej wcześniejszej pracy literackiej, dość poważnej, wymagającej znajomości nie tylko literatury, ale i medycyny z zakresu psychiatrii. Później zdecydowała się na pisanie dla dzieci, bo dzięki temu „... można bezpiecznie bujać w obłokach...”. Teraz pracuje nad powieścią detektywistyczną, a akcja będzie się toczyła w Kłodzku. Czekamy więc z niecierpliwością na tę zapowiadaną książkę.

Wydania: