Czesław Kręcichwost

Autor: 
Mirosław Awiżeń

Z Cześkiem znam się co najmniej ćwierć wieku....
... a od 20. lat znam Go jako jednego z najlepszych burmistrzów

- Dlaczego nie kolejna kadencja jako burmistrz Kudowy Zdroju? Czyżbyś już nie miał dalszych pomysłów na Kudowę?
- Eee. Pomysłów to mam dość, bo potrzeb Kudowy jest tyle, że jest to „studnia prawie bez dna”, choćby najważniejsze: zaspakajanie potrzeb naszych mieszkańców, stworzenie równych szans, aby podnosił się poziom życia stałych mieszkańców, aby i ich stać było na korzystanie ze świadczeń, które mają kuracjusze, wczasowicze, turyści... Ciąg dalszy rozwoju marki KUDOWA ZDRÓJ przekazuję swojemu następcy.

- Czyli „nie wypaliłeś się”, tylko po sukcesie w Kudowie chcesz osiągnąć sukces w skali województwa dla całej Ziemi Kłodzkiej?
- Może nie mówmy „sukces”, ale swoje umiejętności, doświadczenie rzeczywiście chciałbym realizować na szerszym polu, jakim jest Ziemia Kłodzka.
Bezwzględnie moim priorytetem będzie udrożnienie naszej krajowej „ósemki”. Uczynienie jej również bezpieczną. I jest to kluczowa sprawa rozwoju nie tylko powiatu kłodzkiego, ale i ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i świdnickiego. Klucz do Ziemi Kłodzkiej, czyli „ósemka”, była moim „oczkiem w głowie” od samego początku istnienia samorządności w Polsce. Będąc „tylko” burmistrzem Kudowy Zdroju doprowadziłem do tego, że jest trzecia nitka jezdni na i z Polskiej Przełęczy. A było to jeszcze przed akcesją Polski do Unii Europejskiej, przed tymi „wielkimi pieniędzmi” z dotacji. W tym czasie zmieniło się trzech ministrów transportu. Obwodnicę Kłodzka udało się już „zaklepać”, a udrożnić „ósemkę” musimy, bo to są nasze wrota do dobrobytu.

- I co jeszcze dla Województwa z Twojej strony?
- Aby było tak jak w Kudowie Zdroju już teraz: wszystkie dzieci miały dentystę za darmo, tak jak zajęcia na basenie i rehabilitację. Bo jest to i niezbędnie potrzebne i możliwe.

Krótka notka o p. Czesławie Kręcichwoście: ma 68 lat, od 1994 r. jest burmistrzem Kudowy Zdroju. Współzałożyciel i przewodniczący polskiej sekcji polsko-czeskiego Euroregionu Glacensis. W 2014 r. został Burmistrzem Roku na Dolnym Śląsku, a Kudowa Zdrój zdobyła certyfikat Euro-Gminy. Ma poparcie m.in. ministra spraw zagranicznych RP p. Grzegorza Schetyny. Z czystym sumieniem, nie po „koleżeńsku”, ale za pracę, umiejętności i determinację dążenia do celu, oddam głos na burmistrza Kudowy Zdroju Czesława Kręcichwosta na radnego Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Dolnośląskiego.

Wydania: