Powiat remontuje Kłodzko

Autor: 
inf. Marta Zilbert
remont.jpg

Za ponad 700 tys. zł Powiat Kłodzki remontuje od maja br. barokowy gmach kłodzkiego „Chrobrego”, stanowiący jedną z wizytówek stolicy powiatu. Liceum i dwujęzyczne gimnazjum, mieszczące się w zabytkowym dawnym kolegium jezuickim, zyskają nową elewację od strony ul. Wojska Polskiego z charakterystycznymi podcieniami, wymieniona będzie stolarka okienna w całym budynku oraz zainstalowane zostanie nowe oświetlenie i monitoring.
Remont potrwa do końca października, a jego realizację umożliwiły pieniądze pochodzące z budżetu Powiatu – niemal 600 tys. zł oraz z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 100 tys. zł.
Inwestycją na nieco mniejszą skalę, ale nie mniej ważną dla mieszkańców Kłodzka, jest powiatowy remont chodnika przy ul. Boh. Getta i parkingu przy więzieniu przeprowadzony we współpracy z Zakładem Karnym. Powiat wyłożył na ten cel ponad 100 tys. zł, a wszystkie możliwe prace wykonali osadzeni. Taka współpraca służy nie tylko mieszkańcom, ale także jest okazją do resocjalizacji dla więźniów. W kolejnych tygodniach rozpoczną się dalsze prace, których efektem będzie wyremontowany chodnik od ul. Hołdu Pruskiego do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Tylko na inwestycje drogowe w Kłodzku powiat wyda w tym roku w sumie niebagatelną kwotę ponad 700 tys. zł.

Wydania: