Po najnowszych budowach, przebudowach i modernizacjach oprowadza z-ca burmistrza Polanicy Zdroju Dariusz Kupiec

Autor: 
MA
POLA1.jpg
POLA2.jpg

Zaczynamy od „zaczynanej budowy” czyli zespołu hotelowego „APART HOTEL” powstającego przy ul. Ogrodowej.
Kolejnym obiektem jest już istniejący dom modernizowany i przystosowywany do „Domu Spokojnej Jesieni”.
Remontuje się i modernizuje „SA-NA” – może wróci do lat świetności, kiedy była sztandarowym obiektem hotelowym w Polanicy-Zdroju z jedynym wówczas krytym basenem na Ziemi Kłodzkiej.
Jesteśmy teraz na budowie od podstaw – SPA Ireny Eris. Doprawdy obiekt na 5 gwiazdek – również z powodu urokliwego miejsca, architektury i rozmachu.
A przy ul. Chrobrego – w obiekcie po byłej stołówce FWP powstaje instytut medycyny „PARA - CELSUS”.
Odnawia się także i nabiera wdzięku willa „Alina” stojąca niedaleko willi „Polanica”.
Na polanickim Deptaku powstaje kolejny obiekt p. Krężela – będzie to obiekt usługowy. Prawda, że o ciekawej architekturze?
Jak już jesteśmy przy Deptaku, to wstępujemy na budowę corsa polanickiego. Jest to inwestycja gminna współfinansowana przez UE z terminem zakończenia w IV kwartale br. To będzie bardzo, bardzo atrakcyjna część uzdrowiskowej Polanicy (na zdj. schody do kościoła, skałki wspinaczkowe, mostek...a w dole płynie Bystrzyca Dusznicka).
Po drugiej stronie miasta EWA MED przystosowuje do ośrodka rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym „Cichy Kącik”.
Ileż to nowych miejsc pracy, ileż to nowoczesności... tylko pozazdrościć.... a to dopiero może być dobry początek, bowiem na działalność uzdrowiskową Marszałek Woj. Dolnośląskiego ma w planach do dyspozycji do 2020 roku aż 800 mln zł. Łatwo przeliczyć – na Dolnym Śląsku jest 10 uzdrowisk. Czyli Polanica może dostać najmniej dziesiątą część tej puli, ale myśli o wiele większej sumie, bowiem fundusze gminne pozwalają na dołożenie własnej części do pieniędzy z UE. Zadłużenie Gminy jest bardzo małe - trochę powyżej 24 %. Zatem jest z czego dokładać.

Wydania: