W kilku zdaniach o Szczytnej

Autor: 
D. Chmielarz
szczytna1.jpg

Na osiedlu trwają prace
Trwają prace przy termomodernizacji bloków na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Słonecznej w Szczytnej.- Do października tego roku będą zrobione trzy kolejne bloki. W ramach dofinansowania ze środków unijnych - dwa, pozostałe z własnych środków. Docelowo ocieplimy sześć bloków - informuje członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej E. Zielonka. Termomodernizację osiedla rozpoczęto w ubiegłym roku.

Skarbówka bliżej podatników
W ostatnim dniu marca pracownice Urzędu Skarbowego w Kłodzku przyjechały do Szczytnej, by ułatwić podatnikom rozliczenie się z podatku za rok 2013. Pierwsi chętni do skorzystania z tej możliwości przyszli do Urzędu Miasta już przed godz. 9.00.

Końcowe testy szkolne tuż, tuż
Według podsumowania wyników testu gimnazjalnego w powiecie w roku 2013, obejmującego 23. szkoły, a drukowanego w ostatnim numerze niniejszego miesięcznika, Gimnazjum w Szczytnej znalazło się na 10. miejscu, z ogólną oceną dostateczną, natomiast Gimnazjum Społeczne z ZSS w Chocieszowie – na 19. miejscu, z ogólną oceną – dopuszczającą. Podsumowując wyniki w powiecie, ich komentator stwierdza, że pozostawiają one wiele do życzenia. Jak będzie w tym roku?

Warto wiedzieć
Na marcowej sesji RM przyjęto uchwałę w sprawie określenia zasad sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Szczytna. Wg niej pierwszeństwo w nabywaniu nieruchomości przysługuje najemcom i dzierżawcom budynków mieszkalnych lub użytkowych będących w całości przedmiotem najmu lub dzierżawy. Bonifikata wynosi 95%. Uchwała z dnia 27.03.2114r.

Pensjonariusze DPS w Szczytnej na warsztatach w bibliotece
W przedświątecznych warsztatach poświęconych kartkom i stroikom wielkanocnym. brali udział także pensjonariusze DPS-u w Szczytnej. Swoimi pracami zamierzali obdarować bliskich i udekorować własne pokoje. A były to bardzo pomysłowe i interesujące prace!

Symbolizm i humanizm
Wielkanocna dekoracja w kościele św. Jana Chrzciciela mogła wzbudzać szczególne przemyślenia na temat ludzkiego losu. Każdy jej szczegół miał swoje znaczenie, a połączone w całość zmuszały do zastanowienia się, na ile życie człowieka zależy od niego samego, na ile determinują je czasy, wydarzenia i ludzie.
Dekorację przygotowała p. Janina Kostyro.

Wydania: