Miejski Zespół Szkół w Kłodzku informuje

Autor: 
Anna Kurtasz
07 akcje prozdrowotne 2.jpg

Wszyscy cieszą się na pewno z nadejścia wiosny. A my cieszymy się także z sukcesów naszych uczniów i działań, które wspólnie podejmujemy, aby te sukcesy były jak największe. Przełom lutego i marca pokazał, że możemy osiągnąć wiele. Zapraszam na wieści z Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku!
Dwie uczennice naszej szkoły – Julia Ogonowska z kl. IIb (opiekun – p. Urszula Duszka) i Weronika Lebda z kl. IIgb (opiekun – p. Wioleta Mroczkowska) zakwalifikowały się do III etapu ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Weronika została finalistką konkursu, który odbył się we Wrocławiu. Gratulujemy!
Uczeń kl. IIb SP Patryk Zenner otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „ALFIK”. Zajął 39 miejsce w województwie i 270 w kraju. Wszystkich uczestników w danej kategorii wiekowej było 7659. Gratulujemy!
Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr7 wzięli udział w przedstawieniu teatralnym, występach wokalnych i recytacjach. Uczniowie klasy III i IIa – Zuzanna Ciosek, Karolina Bobowska, Olivia Lorek, Amelia Porębska, Nicoll Serafin oraz Natalia Kolasińska, przygotowały wraz ze swoimi opiekunami p. Mariolą Rabiej i Małgorzatą Dymek-Iwanicką, przedstawienie teatralne pt.: „Kopciuszek”. Występ spodobał się wszystkim, o czym świadczy zdobycie pierwszego miejsca spośród wielu przedstawień teatralnych. Nagrodę za najlepszą grę aktorską otrzymała Zuzanna Ciosek, która zagrała Kopciuszka. Uczennice kl. Ia pod opieką p. Agnieszki Tokarz–Zwierz wzięły udział w recytacji i występach wokalnych. Karolina Świrska, Martyna Chodorowska, Angelika Wcisło oraz Julia Głuch zaprezentowały humorystyczne wierszyki współczesnych autorów oraz Jana Brzechwy. Wśród artystów kl. Ia jedna osoba – Martyna Chodorowska otrzymała trzecie m. W kat. występów wokalnych na wyróżnienie zasługuje Oliwia Pawlus z kl. Ia, która „wyśpiewała” sobie drugie m. spośród wielu artystów. Śpiewała również dziewczynka z kl. IIa – Natalia Piszczek. W występach brały także udział szóstoklasistki, które recytowały wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. Miło nam poinformować, że w kat. recytacji I m. zajęła Oliwia Parzyńska,a II m. Ksenia Wojtowicz z kl. 5a. Gratulujemy! Trudne i męczące przygotowania do występów zostały wspaniale nagrodzone. Przywiezione do klasy wieże, słuchawki, pendrive’y, a na osłodę wielki kosz słodyczy.
W dniu 10.03.br. uczniowie kl. Vb wraz z panią wychowawczynią Beatą Rachwalską- Staszczyszyn uczestniczyli w zajęciach kaligrafii zorganizowanych przez pracowników Muzeum Ziemi Kłodzkiej. W Muzeum uczniowie zostali wtajemniczeni w sekrety sztuki pisma „gotykiem”. Wszyscy zostali zaopatrzeni w stroje skrybów i przybory do pisania. Dzięki temu mogli się poczuć jak prawdziwi skrybowie, którzy mają za zadanie przepisywanie ksiąg. Na koniec zajęć każdy z uczniów miał za zadanie napisać swoje imię i ozdobić jego pierwszą literę. Praca nie była łatwa, ale młodzi skrybowie mieli wielką satysfakcję z wykonanych małych „dzieł sztuki”. W czasie pracy panowała wspaniała, twórcza atmosfera. Wszyscy dobrze się bawili, a na pamiątkę mogli zatrzymać próbki pisma wykonane „gotykiem”.
W dniu 13 marca w kl. 5b i 2gb odbyły się lekcje inne niż zwykle. Gośćmi Miejskiego Zespołu Szkół były dwie Francuzki: Solene i Moone. Przyjechały do Polski z Brestu w Brytanii, miasta leżącego nad Oceanem Atlantyckim we Francji. Dziewczyny z Francji były zaskoczone, ponieważ mieliśmy swojego własnego tłumacza – Solene Jourdan z kl. 6b, która z tej roli wywiązała się doskonale. Uczniowie zadawali pytania po polsku i po angielsku na temat Francji: mody, potraw (tradycyjnie o żabach i ślimakach), Paryża, serów itp. Oczywiście zadano też pytanie, co naszym gościom w Polsce najbardziej smakowało: ruskie pierogi nie były zaskoczeniem, ale żeby zaraz pizza z sosem czosnkowym – cha, cha, cha – była naszą potrawą narodową! Nie da się ukryć, że wszyscy się zdziwili. Dziękujemy za spotkanie.
Nasza szkoła szczyci się tym, że jest zdrowa i bezpieczna. Uczniowie klas I-III realizują programy edukacyjne, mające na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych: „Akademię czystych rąk Carex” oraz „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Po realizacji materiałów edukacyjnych uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami. Wzięliśmy również udział w konkursie „Twój niezbędnik higieniczny” pod hasłem „Czysty, wesoły chodzę do szkoły”, którego organizatorem była firma ROSSMANN. Wszyscy uczniowie kl. I-III otrzymali pakiety higieniczne.
Wiosnę po raz kolejny przywitaliśmy szkolną edycją programu „Mam talent!”. Tym razem zwyciężczynią została Anastazja Karolczak z kl. 4b – dziewczynka utalentowana nie tylko wokalnie, ale także wzorowa uczennica, odnosząca wielkie sukcesy w pływaniu! A zatem – obdarzona wszechstronnymi talentami!
Warto być uczniem Miejskiego Zespołu Szkół – u nas zawsze dzieje się coś ciekawego!

Wydania: