Biblioteka wciąż zaskakuje

Autor: 
D. Chmielarz
szczytna2.jpg

Warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe, wystawy, spotkania dla najmłodszych i ich rodziców, tematyczne spotkania towarzyskie – to jeszcze nie wszystkie propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Szczytnej, w których uczestniczą także przyjezdni. Ostatnio pracownice placówki organizują także GIEŁDĘ MAMY. Ta giełda, która odbyła się 29. marca, przeszła oczekiwania organizatorów; trzeba było dostawiać stoły, żeby wszyscy chętni mogli się pomieścić.
A rzecz polega na tym, by móc się wymienić niepotrzebnymi jednym, ale przydatnymi innym ubrankami, zabawkami, książeczkami dla najmłodszych
i nieco starszych dzieci.
Na giełdę przyszły głównie mamy, które najlepiej wiedzą, czego ich pociechy potrzebują, a czego można się już pozbyć, przyszli ojcowie, a także dziadkowie chcący się pozbyć niepotrzebnego już łóżeczka po wnukach. Każdy z uczestników giełdy pozostawił dla potrzebujących (a nieobecnych z różnych względów) i ich dzieci rzeczy, które zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej. Obecnemu na giełdzie burmistrzowi Markowi Szpanerowi, pomysł spodobał się na tyle, że zaczął planować jak go spopularyzować.
Tak więc oprócz działalności kulturalno-dydaktycznej biblioteka zaczęła prowadzić także działalność charytatywną, Przy pomocy, oczywiście, swoich wiernych bywalców i czytelników.

Wydania: