A w szkole w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
krosnowice3.jpg

12 listopada 2013 r.w Szkole Podstawowej w Krosnowicach upamiętniono kolejną rocznicę Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie, pod czujnym okiem pani Moniki Tondytko, przygotowali apel, na którym przybliżone zostały dawne dzieje i nasza droga do zdobycia niepodległości. Wyświetlane były slajdy, recytowane wiersze o tematyce patriotycznej, a także śpiewane piosenki o Ojczyźnie, które przepięknie wykonały uczennice klasy II a: Karolinka Żwirełło i Natalka Grzegorzewska. Po tej uroczystości uczniowie koła teatralnego, prowadzonego przez panią Annę Hnatów-Bielę, zaprezentowali społeczności szkolnej legendę pt. „Piękna Brodka-czarownica z Lewina”, którą wystawiali na VI Przeglądzie Legend Polskich i Czeskich w Ołdrzychowicach Kłodzkich, w dniu
8 listopada i za którą otrzymali nagrodę w kategorii: Najlepszy Ruch Sceniczny. Dzień później legendę tę można było obejrzeć w Galerii Twierdza Kłodzka.
Widowni bardzo podobało się wykonanie, a także dekoracja, stroje, rekwizyty i muzyka, za co młodzi artyści we wszystkich miejscach występu zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Serdecznie gratulujemy „aktorom” i życzymy dalszych sukcesów!
***
Wychowawczyni klasy III ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, pani Małgorzata Bieganowska, by uatrakcyjnić dzieciom zajęcia i sprawić, by w łatwiejszy sposób przyswajały wiadomości i wiedzę – zaprosiła na zajęcia lekarza, panią Lucynę Zienkowicz. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Sprawny Dolnoślązaczek” i programu „Spójrz inaczej”. Pani Zienkowicz opowiedziała dzieciom, jak ważne jest w naszym życiu zdrowe odżywianie, a także prowadzenie aktywnego stylu życia, propagowanie i uprawianie sportu oraz dbanie o własne ciało. Uczniowie ćwiczyli układanie piramidy żywieniowej, wykonywali ilustracje do tematu „zdrowie”. Za aktywny udział w zajęciach każde dziecko otrzymało od naszego gościa upominek. Była to niezwykła lekcja, którą z pewnością wszyscy uczniowie na długo zachowają w pamięci.

Wydania: