„Przyjaciele Piszkowic" z Polskim Radiem Program Trzeci

Autor: 
inf. Mirosław Awiżeń

Komitet Organizacyjny “Przyjaciele Piszkowic” założony przez Henrykę Szczepanowska, wraz z Magdaleną Kulig, Marią Kowalcze, Eugenią Jakubowicz, Mieczysławem Kowalcze oraz Zbigniewem Szczygłem uzyskał od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zezwolenie na zbiórkę publiczną dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, która może być prowadzona na terenie całego kraju i zagranicy. W porozumieniu i we współpracy z popularną radiową „Trójką” od kilku tygodni z powodzeniem prowadzi zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem audycji na antenie tego niezwykle „społecznego” radia.
W audycji popołudniowej „Zapraszamy do trójki” pomiędzy godz. 16.00 a 19.00 można często wysłuchać reportaży o akcji, a do końca roku stale będą podawane informacje o przeprowadzanej zbiórce . „Przyjaciele Piszkowic” to nie tylko zbiórka pieniędzy, to również duża akcja, mająca na celu upowszechnienie informacji o sytuacji prawnej dzieci niepełnosprawnych, porzuconych przez rodziny oraz zabieganie o powstanie nowej ustawy, regulującej finansowanie opieki nad nimi. Do tej pory same sukcesy; na koncie przybywa pieniędzy.
A od parlamentarzystów otrzymaliśmy zapewnienie o zajęciu się sprawą dzieci z Piszkowic już w lipcu tego roku w ramach prac komisji zdrowia. Pod tym adresem można posłuchać kilku reportaży oraz podawanych przez „Trójkę” informacji; http://www.polskieradio. pl/9/308/Artykul/861566/
Dzięki licytacji czekoladowego orła i hojności słuchaczy udało się zgromadzić 120 170,03 zł. Pomagać można nadal, wpłacając pieniądze na konto o numerze 69 1090 2327 0000 0001 2117 9313.

Wydania: