Talenty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Szkolny doradca zawodowy Beata Rydz
talenty 2.jpg

Już drugi rok nasza szkoła szczyci się certyfikatem „Szkoły Odkrywców Talentów”. I nadal młodzież ma możliwość rozwijania i pokazywania swoich zasobów. Nie tylko biorąc udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych. Mają także możliwość weryfikacji swojej wiedzy i umiejętności w konkursach i olimpiadach. Odnoszą także sukcesy. Np. w tym roku uczniowie z Technikum Handlowego i Technikum Ekonomicznego reprezentowali szkołę w etapie okręgowym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Menedżersko-Handlowym, czy etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości, etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego. Możliwości są więc szerokie.
Wiosnę – przypomnijmy, że zazwyczaj pojawia się ona 21.03 ;) - w tym roku powitaliśmy podczas II Szkolnego Przeglądu Talentów. Impreza została zorganizowana przez szkolnego doradcę zawodowego – Beatę Rydz oraz przewodniczącą Zespołu ds. Wspierania Uzdolnień – Agnieszkę Jędrak. Tym razem hasłem przewodnim była „Muzyka”.
Uczniowie wykonywali wybrane przez siebie piosenki. Był to repertuar bardzo ambitny (np. You will never know, Imany), ale także humorystyczny („W parku łazienkowskim”). Od bluesa po disco polo. Co tam komu w duszy gra...:-) Jury miało naprawdę trudny wybór. Ostatecznie:
I m. przyznano ex equo Magdzie Bojęś i Ewelinie Piotrowskiej z ZSZ, II m. – Damianowi Michałkowi z TE oraz III m. – Bernadecie Zając, Patrycji Krzysztan z ZSZ i Klaudii Hajduk z TH.
Scenografię stanowiły prace plastyczne w bardzo różnej formie wykonane w ramach konkursu. Pojawiły się rzeźby, plakaty, rysunek, grafika komputerowa. Ich tematem była również muzyka.
Prace oceniane były w dwóch kat.: praca klasowa oraz praca indywidualna. Tu również jury burzliwie dyskutowano. W kat. „praca klasowa” zwyciężyła klasa I Technikum Informatycznego, II m. kl. II wb ZSZ, III – kl. II Technikum Handlowego. W kat. „praca indywidualna” zwyciężyła Elżbieta Kozłowska z klasy I, II m. Klaudia Hajduk i III m. Paula Plebanik – wszystkie z Technikum Handlowego. Wyjątkowe były nagrody – w dużej części ufundowane przez Hotel „Abis”
z Bystrzycy Kłodzkiej. Laureaci będą mogli zjeść największą i najlepszą pizzę z hotelowej restauracji bądź też popływać łódką na stawach koło Lądka Zdroju.
Jak widać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie.

Wydania: