Co w trawie piszczy

Autor: 
Katarzyna Redmerska

PREZENT
Towarzystwo Miłośników Polanicy, które w tym roku obchodzi swoje 40. urodziny otrzymuje upominki. Pierwszy „podarek” ofiarowała Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - wymówiła Towarzystwu lokal. TMP zostało bezdomne.
To się nazywa: trafić z prezentem.
SPRAGNIONY
Do jednego ze sklepów w Długopolu Zdroju, wstąpił „spragniony” klient i poprosił ekspedientkę o dwie butelki wódki. Po otrzymaniu upragnionego towaru, nie płacąc udał się do wyjścia. Ekspedientka chciała odzyskać towar, ale jegomość odepchnął ją i uciekł. Jeszcze tego samego dnia policja odnalazła gagatka. Niestety łup przepadł. Chłopina miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Swoją drogą, facet był nieźle „spragniony”.
STOWARZYSZENIE
Przy jednostce wojskowej w Kłodzku, powstało Stowarzyszenie Żołnierzy
i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz utrwalania historii, tradycji, czynów bojowych jednostek karpackich. Prezesem Stowarzyszenia został ppłk. rez. Adam Mazguły. Na uwagę zasługuje wybór wiceprezesów: posłanki Moniki Wielichowskiej i członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego Krzysztofa Baldego. Co jak co, z taką „ekipą” Stowarzyszenie nie zginie. Gratulacje!
SOŁTYS
Krzysztof Herda - włodarz wsi Jaszkowa Górna, został „Sołtysem Roku 2012”. O tytuł ubiegało się 60. kandydatów z całego województwa. Gratulacje!
PRZECENA
„Polanica za pół ceny”, taką nazwę nosiła kolejna edycja akcji, która miała miejsce 16 i 17 marca. Celem kampanii była popularyzacja regionu i Polanicy Zdroju. Skierowana ona była do kuracjuszy, turystów, jak i mieszkańców. Aby promocja odniosła sukces trzeba czymś skusić potencjalnego klienta. Nic tak nie działa jak słowa: „promocje”, „przecena” itd. Krótko mówiąc: akcja była po to, by przyciągnąć konsumentów i…zarobić choć trochę! Nie jest tajemnicą, że Polanica na nadmiar gości nie narzeka.
PSTRĄG
Zarząd klubu „Potok” Ziębice zorganizował ogólnopolski „Puchar Pstrąg Kotliny Kłodzkiej”. Zawody odbyły się na górskim odcinku Nysy Kłodzkiej i Ścinawki. Startowe wynosiło 40 zł (wpłacane przed zawodami). Organizator zapewniał poczęstunek, puchar i nagrody dla najlepszych. Swoją drogą za wpłacone startowe, to chyba każdy uczestnik sam sponsorował sobie jedzonko i nagrody. Zapewnienia organizatora w tym względzie, to chyba lekkie przegięcie…
BLOGERCHEF
W Kudowie Zdroju odbył się III półfinał projektu „BlogerChef”. W hotelu Verde Montana Wellness & Spa, ośmiu uczestników pod okiem doświadczonych kucharzy przygotowywało potrawy inspirowane kuchnią Europy Zachodniej i Skandynawii. Obecnie każdy gotuje, każdy śpiewa i…chce być celebrytą.
CENTRUM
W Kudowie zostało otwarte „Centrum Integracji Społecznej”. Centrum jest wycinkiem projektu: „Rewitalizacja Osiedla Fabryczna w Kudowie Zdroju”., realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wartość projektu, to ponad milion euro. Natomiast centrum, które przekazane zostało do użytkowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Osiedla Fabryczna, to 637 tys. zł. Gratulacje!
HALA
Zamiast boiska - hala sportowa! Takie są plany Szkoły Podstawowej nr 6. Do tej inwestycji włodarze Kłodzka przymierzają się w przyszłej kadencji. Dobra myśl, wygraną mają w kieszeni!
HANDEL
Funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych Komendy Pow. Policji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zajmowali się handlem środków poronnych. Ogłoszenia zamieszczali w Internecie, oferując opakowanie tabletek za 300 zł. Tabletki sprowadzali z zagranicy, a przepakowywali je w jednym z mieszkań na Ziemi Kłodzkiej. Jak widać Polak potrafi znaleźć niszę i zarobić. Swoją drogą, dalej spierajmy się o treść ustawy antyaborcyjnej, a wrócimy do średniowiecza.
CZYNSZ
Polaniccy lokatorzy mieszkań komunalnych mają duże szanse na odzyskanie niesłusznie naliczanych w latach 2002 - 2011 czynszów. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego potwierdził orzeczenie Sądu Wojewódzkiego, uznającego za nieważną uchwałę Rady Miejskiej w Polanicy Zdroju ustalającej zasady polityki czynszowej w mieście, podjętej w roku 2002 i obowiązującej do 2011 r. Swoją drogą, co radni - bezradni robią na sesjach. Chyba tylko pobierają „diety”, bo o myśleniu nie ma mowy.
SKUP
Napadnięto na skup złomu w Bystrzycy Kłodzkiej. „Gagatki” w kapturach na głowach wtargnęli do punktu skupu i terroryzując pracownika nożem zwinęli kasetkę z pieniędzmi. Zostali rzecz jasna zatrzymani przez policję. Trzeba przyznać, że „kasetki” są w cenie. To nie pierwszy taki napad z „kasetką’ w roli głównej.
LISTA
Fundacja „Pro”, opublikowała na swoich stronach internetowych listę piekarń i cukierni, w których wykryto sól techniczną. Na Ziemi Kłodzkiej niestety były piekarnie, które korzystały z soli drogowej zamiast spożywczej.
Cóż…smacznego!
SENIOR
Wygląda na to, że senior na wsi jest coraz mniej bezpieczny. Świadczy o tym kampania prowadzona przez Komendę Powiatową Policji w Kłodzku i Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko. Po „szkoleniu” seniorów w Ołdrzychowicach przyszła kolej na seniorów z Wojborza. Spotkanie było tak owocne, że jeden z uczestników (literat), pokusił się o wierszyk, rzecz jasna w temacie. Ech...wesołe jest życie staruszka.
POMYSŁ
Na niezły pomysł wpadły lokalne władze samorządowe ze Stronia Śląskiego. Pomysł dotyczy wieży ciśnień, która znajduje się na terenie byłej stacji kolejowej. Władza uważa, że wieża jest „przyjazna kulturze”. Można by umieścić w niej galerię, jak i punkt widokowy.
Gratulujemy władzy pomysłowości.

Wydania: