Uzdrowisko Lądek - Długopole, Spółka Akcyjna

Autor: 
z prezesem Zarządu Zbigniewem Piotrowiczem rozmawia Mirosław Awiżeń
lądek.jpg

- Pozwolisz, że poprowadzę rozmowę na zasadzie „przechodnia z ulicy”. Czy każdy może tu przyjść?
- Każdy. I zachęcam, bo wbrew powszechnym przekonaniom zwyczajnego „przechodnia z ulicy” wcale nie trzeba być chorym, czy mieć skierowanie do uzdrowiska aby skorzystać z naszych usług. Każda osoba, która chce odzyskać siły, zrelaksować się, odmłodzić itd. jest tu mile widziana, a my takiej osobie zapewniamy pełny zestaw zabiegów, które pozwolą ten efekt osiągnąć. A na specjalne życzenia przygotujemy indywidualną ofertę. Oczywiście głównym zadaniem uzdrowiska jest działalność lecznicza i w tym zakresie obsługujemy około piętnastu tysięcy osób rocznie.
- Wrócę do pytania „przechodnia z ulicy”. Jak to zrobić, żebym mógł skorzystać z Waszych usług?
- Nic prostszego – proponuję zajrzeć bezpośrednio do któregoś z punktów informacyjnych w naszych obiektach („Wojciech”, „Jerzy”, „Jubilat” w Lądku Zdroju oraz Pijalni Zdrojowej w Długopolu) i tam o wszystko się dopytać. W ten sposób można nie tylko uzyskać informacje, „co i jak”, ale także dokonać rezerwacji, zamówić zabiegi, uregulować należności. To propozycja dla osób już obecnych w naszych uzdrowiskach, ale można także zarezerwować u nas miejsce i wszelkiego rodzaju usługi telefonicznie (tel. 74/ 814 64 37) bądź przez Internet www.uzdrowisko-ladek.pl. Korzystając z tej drugiej możliwości dokonamy rezerwacji, wpłacimy ewentualną zaliczkę i otrzymamy stosowne potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Można zatem nie ruszając się z fotela, zaraz po odłożeniu gazety, załatwić wszystko w kilka minut.
- I kolejne pytanie „przechodnia z ulicy”. Czy są jakieś ograniczenia: np. trzeba być na określony (sztywny) okres czasu, trzeba wykupić „pakiet usług” a nie pojedyncze itp....
- Nie ma żadnych limitów – klient może zamówić sobie pobyt na jedną noc, pobyt kilkutygodniowy ... jak mu się żywnie podoba. Powiem więcej, klient może sam zaprojektować sobie swój pobyt lub zorganizować u nas własną, zupełnie indywidualną imprezę. Niedawno w naszym obiekcie jeden z naszych klientów obchodził 50. lecie urodzin. Na ten czas zarezerwował „Wojciecha” z basenem i był bardzo zadowolony. Przygotowywaliśmy także wieczór panieński i jesteśmy gotowi do realizacji najbardziej oryginalnych propozycji. I sami podsuniemy jeszcze kilka ciekawych pomysłów!
Przykładem naszej wszechstronności niech będzie choćby oferta noclegowa dla gości Euro 2012.
Z Lądka lub Długopola do stadionu na Maślicach dojeżdża się w 90 minut, a we Wrocławiu, z tego co wiem, miejsc już nie ma…
Co zaś do zabiegów – klient może wykupić sobie te zabiegi, które uważa za najbardziej wskazane, choć powinien, dla swojego dobra, skonsultować się z lekarzem uzdrowiskowym. Zabiegi nie są obojętne dla organizmu i zły ich dobór lub nadmiar może wywołać niepożądane efekty.
- Gdzie można umówić się z lekarzem uzdrowiskowym?
- Lekarz przyjmuje we wszystkie dni robocze w gabinecie lekarskim
w zakładzie przyrodoleczniczym „Jerzy”, między godziną 9.00 a 10.00.
- Czy taka wizyta jest odpłatna?
- Tak. Kosztuje tylko 30 zł. Oferta ta dotyczy „przechodnia z ulicy”. Osoby, które otrzymują normalne skierowanie do Lądka lub Długopola, mają zagwarantowaną opiekę lekarską w ramach całego pakietu naszych świadczeń. Oczywiście zanim takie skierowanie się otrzyma, można podpowiedzieć „swojemu” lekarzowi, aby wziął pod uwagę skuteczność naszego leczenia. W tej kwestii nie boimy się konkurencji! Mamy prawie osiemset lat doświadczenia.
- Jaką bazą dysponujecie?
- Dysponujemy w Uzdrowisku około tysiącem łóżek, z czego w Długopolu Zdroju znajduje się jedna czwarta naszego potencjału.
- To sporo...
- ... ale największym naszym „skarbem” są termalne wody lecznicze...
- ... wróćmy jednak do „bazy technicznej”...
- ... proponujemy pokoje o zróżnicowanym standardzie - dla osób bardziej wymagających i tych, którym wystarcza podstawowy standard jakim jest pokój z łazienką. Dla klientów dysponujących nieco większymi możliwościami finansowymi mamy apartamenty po 139 zł/ dobę ze śniadaniem i możliwością korzystania z zabytkowego basenu na miejscu, w„Wojciechu”. Najtańsza oferta to tylko 30 zł/doba.
Co do bazy zabiegowej - oferujemy szereg zabiegów w bardzo dużej gamie. Gabinety zabiegowe mamy doskonale wyposażone i na bieżąco uzupełniane sprzętem do rehabilitacji zdrowotnej. Przykładowe ceny za nasze usługi zabiegowe to np.: seans termalny w basenie Woj-ciech kosztuje 16,00 zł, kąpiel perełkowa w wannie marmurowej –
17 zł, hydromasaż z chromatoterapią – 22 zł itp. Co ważne – wszystkim naszym kuracjuszom i wczasowiczom zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską. Lekarze, którzy z nami współpracują, to doświadczony zespół gwarantujący bardzo dobrą jakość obsługi medycznej.
Uzupełniając jeszcze pytania „przechodnia z ulicy”. Nie trzeba u nas nocować, aby korzystać z naszych usług. Można wejść sobie na basen ”z ulicy”. Na tej samej zasadzie można skorzystać np. z zabiegów kosmetycznych ....
Sporo również oferujemy klientom, którzy przybywają na nasze tereny w celach sportowych czy rekreacyjnych. Naprawdę po całodniowych harcach na nartach prawdziwą rozkoszą jest zakosztować masażu podwodnego, relaksu w basenie czy z kawiarenki tlenowej – regenerujących nadwątlone siły na stoku.

Wydania: