Stowarzyszenie Jaskier z Ołdrzychowic Kł. zaprasza

Autor: 
Piotr Smółka

Po zebraniu członków zarządu, 3.08.2011 ustalono działania Jaskra na najbliższe miesiące.
W II połowie września w Ołdrzychowicach odbędzie się Turniej Koszykówki, do którego zaprosimy zespoły z poszczególnych okolicznych wsi. Zapisy trwają, proszę zgłaszać zespoły (co najmniej 5-osobowe) jaskier@jaskier. com.pl
Dodatkowo, wstępnie, ustalono terminy cyklicznych wydarzeń: międzynarodowego konkursu “Legendy Ziemi Kłodzkiej”, oraz Konkursu Win i Nalewek domowych.
“Legendy Ziemi Kłodzkiej” to  zacna impreza, która już na stałe wpisała się w terminarz atrakcji kulturalnych naszego regionu. Podczas jednodniowego wydarzenia, grupy dzieci ze szkół podstawowych obszarów Gminy Kłodzko oraz czeskiego Mikroregionu Rychnovsko zaprezentują przedstawienia teatralne, w oparciu o legendy i podania własnego regionu. “Legendy...” to spore przedsięwzięcie, w którego organizacji udział bierze również Szkoła Podstawowa w Ołdrzychowicach z niezastąpioną p. Dagmarą Łastowską, i dyr. Krzysztofem Pindralem, w przygotowania zaangażują się Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko i Ośrodek Kultury Gminy Kłodzko. Szczegóły wkrótce.
Konkurs win i nalewek odbył się dopiero raz, jednakże po pozytywnych komentarzach i opiniach zarówno uczestników, jak i mieszkańców okolicznych miejscowość można rokować, że również stanie się imprezą cykliczną. Tegoroczna edycja planowana jest na pierwszą połowę listopada, organizatorzy jeszcze wahają się pomiędzy rozbudowaniem formuły i przeniesieniem konkursu do większej sali, a zachowaniem spokojnej, nastrojowej atmosfery w uroczej (i odnowionej!) galerii...  wszelkie sugestie mile widziane, proszę pisać: jaskier@jaskier.com.pl
Tymczasem już zapraszamy chętnych do zgłaszania udziału w imprezie, mile widziani sponsorzy i patroni medialni. ZAPRASZAMY!

Wydania: