Przewodnik dla jedzących - kawiarnia Cynamonowa

Autor: 
Henryka Szczepanowska

Kłodzko, Plac Władysława Jagiełły 1 w budynku KOK - otwarte 10- 22 w piątki i soboty do ostatniego gościa.
Wnętrze+++ Duża sala, bardzo przytulna w stylu klubokawiarni sprzed trzydziestu lat. Stare stoliki, wysłużone krzesła, scena na potrzeby koncertowe, malutki barek, parkiet na potańcówki. Całość jakby żywcem wyjęta z epoki starego, poczciwego Gierka. Duży plus za klimat.
Obsługa +++
Miła, uśmiechnięta pani przyjmuje zamówienia i podaje do stolika. W barze młody człowiek od zaparzania kawy. Widać tu zażyłość z bywalcami lokalu. Bardzo chętni do organizowania imprez na życzenie klienta.
Atmosfera ++++
Swojsko, miło, na totalnym luzie. Większość klientów zna się wzajemnie, wita, pogaduje, przysiada do stolików. Stare kotary, dość ciemne wnętrze, wysokie okna. Zanim zakazano palenia, kłęby dymu unosiły się nad stolikami
a w lokalu panował gwar. Teraz powietrze jest wolne od papierosowego dymu ale i od tej cudnej, specyficznej atmosfery swojskiej kawiarni. Raz w miesiącu przy muzyce na żywo - gra zespół Gama – można potańczyć. Dyskoteka i karaoke - party też raz w miesiącu. Koncerty, imprezy tematyczne, słowem warto sprawdzać co na afiszu w Cynamonowej.
Jadłospis ++
To jadłospis raczej dla tych co nie bardzo chcą zjeść ale napić się kawy, herbaty, drinka, piwa czy wina. Dość skromnie ale i tanio. Parę ciastek, w tym wyśmienity sernik !!! Doskonale zrobiona masa serowa zapieczona pod bezą. Warto zamówić. Desery lodowe z owocami, bakaliami i polewami. Herbata po rosyjsku zaparzana z mieszanek herbat liściastych, firmowe herbatki z suszu owocowego, niepowtarzalne kompozycje czarnych i zielonych herbat z dodatkami owoców, korzeni, aromatów.
Ceny++++
Za ciastko płacimy od 5 do 9 zł. Lody to 6-12 zł za porcję a butelka wina już od 30 zł. Za porcję wina płacimy od 5 do 12 zł a za piwo 6 zł. Nawet młodzieżowa i emerycka kieszeń wytrzyma wyprawę do Cynamonowej.

Wydania: