Przewodnik dla jedzących - Kawiarnia Złota

Autor: 
Henryka Szczepanowska

Kłodzko, ul. Kościelna 5 - lokal otwarty codziennie 10.30 – 19.00
Wnętrze +++++ Wytworne, różowo – wrzosowe ściany, oświetlenie zbudowane z elementów szkła delikatnie rozpraszającego światło. Sala konsumpcyjna dwupoziomowa, na dole salonik telewizyjny, przed wejściem ogródek sezonowy dla klientów.
Łazienka wytworna, pachnąca czystością, dyskretne oświetlenie, wyposażenie doskonałej jakości. Całość bardzo elegancka, przypominająca drogie lokale w centrum Wiednia. Wszystkie elementy wnętrza łączy kolor lub styl. Ładnie tu i aż onieśmielająco czysto.
Obsługa ++++
Kelnerka i jednocześnie barmanka bez zarzutu. Dyskretna, miła, uśmiechnięta, uprzejma. Łatwo nawiązać z nią kontakt wzrokowy co ułatwia bardzo komunikację. Nie okazuje zniecierpliwienia, mimo że grymaszę i zmieniam zamówienie.
Atmosfera +++
Mimo uprzejmości , ładnego wnętrza i dyskretnej muzyki czuję się skrępowana. To jednak lokal, gdzie raczej trzeba zadbać o właściwe ubranie i dobre maniery. Wstąpić tu na kawę i lody we flanelowej koszuli i z plecakiem nie jest dobrym pomysłem. Doskonałe miejsce na wizytę z rodziną lub znajomymi przy specjalnej okazji . To chyba jedyny taki lokal w Kłodzku gdzie w parze idzie elegancja, wysoki poziom usługi i produkty dobrej jakości.
Jadłospis +++++
Lody, lody, lody.... szesnaście propozycji lodowego szaleństwa, często bardzo wyszukane i zaskakujące- orzech laskowy z solą morską, toffee słone!!!! Wszystkie własnej produkcji, żadne tam proszki i koncentraty!!! Kilkanaście ładnie skomponowanych deserów lodowych. Kawa Illy podawana na kilka sposobów, wina białe i czerwone razem aż dwadzieścia pozycji. Zamawiam tiramisu. Porcja niewielka, tyle co trzeba, by zjeść i nie czuć przepełnionego słodyczą brzucha. Ciastko lekkie, biszkopt dostatecznie wilgotny choć za mało w nim alkoholu, obsypane puszkiem gorzkiej czekolady i z kulką bitej śmietany. Kawa w dobrze ugrzanej filiżance.
Ceny++++
Mimo wytwornego wnętrza ceny raczej umiarkowane. Gałka lodów to 2,50 a duży, a nawet bardzo duży deser lodowy, to 30 zł. Kawa Illy - 6 zł, a late 10 zł. Bardzo dobra herbata marki Dammann kosztuje 6 zł, porcja tiramisu - 8 zł. Tanio nie jest ale i nie jest to bar a prawdziwa kawiarnia.
Maksymalna ocena +++++
Minimalna ocena +

Wydania: