Punkty dla Nysy i Włókniarza

Autor: 
Dawid Broniszewski

Nysa Kłodzko zremisowała 1:1 w Kudowie Zdroju z miejscowym Włókniarzem. Gospodarze w doliczonym czasie zmarnowali doskonałą sytuację do zdobycia zwycięskiego gola. Po absencjach kartkowych do kadry wrócił Marcin Syper oraz Daniel Grzegorzewski. O ile kapitan Nysy zasiadł na ławce rezerwowej to Daniel Grzegorzewski zaczął spotkanie od pierwszej minuty. Pojedynek wyśmienici rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowywał Zbigniew Mikołajek, a niepilnowany na siódmym metrze Rafał Grzeszcz uderzeniem tuż przy słupku zmusił Borkowskiego do kapitulacji.
W dalszej części pierwszej połowy z boiska wiało nudą, a sytuacji pod obydwoma bramkami było jak na lekarstwo.
Włókniarz zadowolony z prowadzenia cofnął się na własną połowę i wyczekiwał na szybkie kontrataki, bądź na stałe fragmenty gry. Podopieczni Jacka Żyły w pierwszej połowie tylko raz poważnie zagrozili bramce Bohunia. W 44. minucie po błędzie Banasa zza pola karnego uderzał Grzegorzewski, a piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę gospodarzy. Kontuzji jeszcze w pierwszej nabawił się Sławomir Ściebura i od 46. minuty na placu gry w ataku zobaczyliśmy Marcina Sypera. Szkoleniowiec Nysy miał nosa do tej zmiany, bo kapitan Nysy w 47. minucie doprowadził do wyrównania. Druga bramka w spotkaniu także padła po stałym fragmencie gry. Z prawej strony dośrodkowywał Matecki, a celną główką popisał się Marcin Syper. Od tego momentu zarysowała się przewaga gości. Swoje okazje do zdobycia gola miał Matecki oraz ponownie Syper, który 70. minucie wyprzedził Mikołajka, ale uderzył bardzo niecelnie.
Drużyna z Kudowy Zdroju w 92. minucie mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mateusz Gorczyński najpierw trafił w słupek, a piłki do pustej bramki przy dobitce nie potrafił skierować Rafał Grzeszcz.
Włókniarz: Bohuń - Potyrała (90 Lihs), Rychlewski, Banas, Marnik (57 Zimnocho), Gorczyński, Mikołajek, Drąg, Grzeszcz, Kozieł, Jaśków (79 Łukomski). Nysa: Borkowski - Głasek, Madej (60 Milewski), Kulak, Cebulski, Dędys (87 Piątkiewicz), Ściebura (46 Syper), Matecki, Grzegorzewski, Jaskułowski, Lisowicz.
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www. express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.nysa.klodzko. pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: