Seniorze nie daj się oszukać!

Autor: 
inf. nadkom. W. Martuszewska
senior1.jpg

Kłodzcy seniorzy usłyszeli od policjantek porady - jak uchronić się przed oszustami. Dowiedzieli się, że jeśli mają podejrzenia o kontakcie z oszustem, to powinni zadzwonić na Policję.
Policjantki z kłodzkiej Policji w Klubie Seniora Komitetu Pomocy Społecznej omówiły oszustwa dokonywane metodą „na wnuczka”. Wytłumaczyły, że sposób ten polega na przedstawieniu się w rozmowie telefonicznej za członka rodziny i poproszeniu o pożyczkę lub wsparcie finansowe w związku z trudną, niespodziewaną sytuacją rodzinną. Efektem takiej telefonicznej ”prośby” jest często przekazanie nieznanej osobie, która przyszła w imieniu członka naszej rodziny pieniędzy, będących często wieloletnimi oszczędnościami.
Przedstawicielki komendy przypominały, aby nie ufać bezkrytycznie osobom, które dzwonią i proszą o pomoc finansową, nawet jeśli podają się za członków rodziny np. wnuczka lub siostrzeńca. Ponadto zwróciły uwagę, że przekazywanie pieniędzy nieznajomej osobie zawsze związane jest z ryzykiem nieodwracalnej straty. Podczas spotkania policjantki omawiały sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożeń, udzielały cennych wskazówek jak się przed nimi uchronić.

Wydania: