Gmina Nowa Ruda wyróżniona po raz kolejny

Autor: 
Danuta Bolisęga
wyróżniona1.jpg

W dniu 17 grudnia br. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników IX edycji konkursu „Gmina Fair Play”, zorganizowanego przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
Głównym celem konkursu było wytypowanie, nagrodzenie, a także promocja gmin przyjaźnie nastawionych do inwestorów. Dzięki promocji „Gmin Fair Play”, popularyzowane są najlepsze wzorce i standardy jakości obsługi inwestycji.
W bieżącym roku komisja konkursowa spośród 124 samorządów, wyłoniła 122 gminy, które spełniły wszystkie wymagania narzucone przez organizatorów. Wśród zwycięskich gmin, znalazła się również Gmina Nowa Ruda, reprezentowana przez trzy osobową delegację z wójtem Sławomirem Karwowskim, który w imieniu swoim oraz mieszkańców już po raz trzeci odebrał certyfikat Gminy Fair Play. Nie był to jedyny tytuł, który przyznano w tym dniu Gminie Nowa Ruda. Wójt Sławomir Karwowski odebrał również tytuł „Złotej Lokalizacji Biznesu” przyznany w tym roku tylko 21 gminom z całej Polski. To kolejna edycja rankingu, która wyłoniła samorządy w Polsce mogące poszczycić się takimi cechami jak: aktywne podejmowanie działań organizacyjnych i promocyjnych, mających na celu przyciągnięcie inwestorów do gminy, dotrzymywanie podjętych zobowiązań , stałe polepszanie infrastruktury gminnej oraz dbałość o zaspakajanie potrzeb mieszkańców i rozwiązywania pojawiających się problemów. Wszyscy jesteśmy dumni z otrzymanego wyróżnienia, które jest nagrodą za wielki wysiłek mieszkańców naszej gminy.

Wydania: