Nasza szkoła tętni życiem

Autor: 
Katarzyna Hybsz
zss-5.jpg

Choć za oknem pogoda zmienna, nastrój także bywa różny, w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodzku humory dopisują. Uczniowie pilnie pracują na zajęciach lekcyjnych oraz bardzo aktywnie angażują się w przygotowanie wyjątkowych imprez szkolnych. Jest to wspaniała okazja, by cała społeczność szkolna stawała się jedną rodziną. Rodzice, uczniowie i nauczyciele razem wykonują piękną dekorację, wspaniały poczęstunek, cudowne stroje i przebrania oraz wspólnie uczestniczą w zabawie. 15 października odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych uroczyste Pasowanie na Ucznia i Czytelnika. W tym ważnym dniu nasze maluszki zamieniły się w skrzaty i zamieszkały w muchomorkowych domkach. Pięknie prezentowały wiersze i piosenki oraz uczestniczyły w akcie pasowania dokonanym przez panią dyrektor M. Runiewicz - Wac. Uroczą imprezę przygotowały wychowawczynie najmłodszych klas: p. D. Ziółkowska, p. D. Kachel oraz p. K. Hybsz. 19 listopada cała społeczność szkolna brała udział w wyborach do Samorządu Szkolnego oraz nowego opiekuna tej szkolnej agendy. W przygotowanym na wybory samorządowe lokalu wyborczym, uczniowie dokonali wyboru swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Szkolnego oraz wybrali p. K. Hybsz na opiekuna. Jest to dla młodych ludzi konkretna lekcja demokracji, czują się wspólnie odpowiedzialni za swoją szkołę i razem inicjują działania na terenie placówki.
Listopad to czas ważnych wyborów, ale także czas dobrej zabawy. 26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Były piękne przebrania, „misiowe dekoracje”, oraz przedstawienie teatralne pt. „Złotowłosa i trzy misie” przygotowane przez p. K. Hybsz.
Wesoła zabawa w tym dniu zakończyła się ogólnoszkolnym Balem Andrzejkowym przygotowanym przez Samorząd Szkolny oraz nauczycieli: p. K. Hybsz, p. K. Janiec, p. E. Jansę, p .J. Frej, p. S. Majkę, p. M. Litwin, p. A. Michalak, p. B. Suszko. Wielką atrakcją Balu Andrzejkowego był występ p. M. Mordarskiego wraz z zespołem, który jak profesjonalny wodzirej pięknie śpiewał i grał do tańca. Bawiła się cała szkoła.
W organizacji imprezy bardzo pomogli Kochani Rodzice i przygotowali wyśmienite domowe wypieki.
Wszystkich, których dopada jesienno-zimowy smutek zapraszamy do Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku przy ulicy Wyspiańskiego 2.

Wydania: