17.12.2010 mogliśmy się spotkać na kiermaszu adwentowym "Międzyleska Choinka 2010"

Autor: 
Teresa Sobierska
DSCF8952.jpg

Ze świątecznymi ozdobami, stroikami, wypiekami przybyły: szkoły, Dom Dziecka, Dom Kultury, sołectwa, Koła Gospodyń, panie z ZERiI i prywatni wystawcy.
W konkursie na Najładniejszą choinkę udział wzięło 13 drużyn z terenu gminy: szkoły – Domaszków, Długopole Górne, Międzylesie, Dom Dziecka z Domaszkowa, MGOK, Dom Kultury z Domaszkowa, sołectwa – Dolnik, Gajnik, Goworów, Międzylesie, Jodłów, Długopole Górne, Koło Młodych Gospodyń z Domaszkowa.

Komisja konkursowa po trudnych obradach, gdyż każda choinka była przecudnej urody wyłoniła zwycięzców.
Oto wyniki:
dwa I miejsca - ZS z Międzylesia, i SP z Długopola Górnego,II m. MGOK Międzylesie,
dwa III miejsca – ZSzP w Domaszkowie i Sołectwo Długopole Grn.
Wszystkie drużyny otrzymały podziękowania i drobne nagrody za udział w konkursie. Mimo niesprzyjającej aury licznie odwiedzający kiermasz mogli zobaczy i wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z ZS w Międzylesiu i zespołu Długopolanie z Długopola Górnego. Atrakcją dla dzieci była „żywa szopka” i tu dziękujemy właścicielom zwierzątek p. Wróbel z Boboszowa. Dla najwytrwalszych o 17.30 zespoł TUB z Bystrzycy Kł. zaprezentował Jasełka Uliczne, które wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Polowa Kuchnia serwowała świąteczne uszka z barszykiem i pierogi, młodzież z III kl. Gimnazjum sprzedawała świąteczne wypieki.
Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników kiermaszu, dziękujemy wszystkim tym którzy przyczynili się do organizacji Międzyleskiej Choinki. Państwa obecność przyczyniła się do uświtnienia tej imprezy oraz wzbogaciła lokalną tradycję obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Szczególne słowa wdzięczności dla pana burmistrza Tomasz Korczaka i pracowników UMiG, dla pana kierownika Krzysztofa Kowalskiego i pracowników ZGKiM, dla ks. dziekana Jana Tracza, dla Nadleśnictwa Międzylesie, dla funkcjonariuszy OSP z Międzylesia, Straży Granicznej i Policji za dbanie o nasze bezpieczeństwo, dla pana Franciszka Kapłana za transport zwierzat, dla pana Adama Polańskiego i harcerzy za Światełko Betlejemskie.

Dziękuję serdecznie pracownikom MGOK, panu Krzysiowi za nagłośnienie i paniom Dorotce, Zosi, Agacie i Krysi za gorący posiłek i gorące napoje dla wszystkich.

Wydania: