Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnej w nowej siedzibie

Autor: 
Danuta Chmielarz
biblioteka.jpg

Od 6.09. 2010 r. MBP pracuje w nowej siedzibie. Pomieszczenia dla bardzo już dużego księgozbioru i wyposażenia placówki wygospodarowano w SP im. Orła Białego (wejście od strony hali sportowej). Tylko dwa miesiące wakacyjne biblioteka była nieczynna z powodu przeprowadzki, co nie znaczy, że jej stali czytelnicy pozbawieni byli lektury - mogli zrobić zapas wypożyczonych książek przed przenosinami, z czego chętnie skorzystali.
Wydzielone dla biblioteki pomieszczenia są, w porównaniu z poprzednimi, mniejsze - a więc za ciasne by czuć się komfortowo, a przynajmniej wygodnie, jednak mimo wszystko ich urządzenie powoduje, że czytelnik będzie się tam czuł dobrze. Bo biblioteka w Szczytnej, jej atmosfera, formy działalności, to przede wszystkim zasługa pań tam pracujących.
Biblioteka szczytniańska w swojej historii przeprowadzała się kilka razy,
z różnych powodów, głównie, by mieć odpowiednie miejsce dla swojej działalności. Takim wydawał się ostatni lokal, przy ul. Szpitalnej. Lokalne władze zdecydowały o innym jego przeznaczeniu, także dla dobra i wygody mieszkańców. Remont w pomieszczeniach po bibliotece już trwa.

Wydania: