Kapelusze Pani Zofii

Autor: 
inf. PiMBP w Kłodzku
zosia2.jpg

W środę 16 czerwca br. zaprosiliśmy mieszkańców Kłodzka i okolic na 62. Spotkanie z Twórcą promujące najnowszy tomik Zofii Mirskiej pt. “odchodzi i ulatuje”. Pani Zofia urodziła się w Twierdzy koło Lwowa. Po maturze w Cieplicach Śląskich i studiach na Uniwersytecie Wrocławskim postanowiła związać się z Kłodzkiem. Przez ponad 20 lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, była również wieloletnim pracownikiem Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Została odznaczona jako Zasłużony Działacz Kultury. Od 2005 należy do Związku Literatów Polskich. Dotychczas ukazało się 8 tomików wierszy, ostatni - “odchodzi i ulatuje” - na początku tego roku.
Pierwszym elementem spotkania był tzw. kwestionariusz Prousta (dotychczas na naszych spotkaniach odpowiadali na niego ojciec Antoni Dudek i Ernest Bryll), z którym Poetka zmierzyła się w bardzo oryginalny sposób. Na niektóre pytania odpowiadała wierszami (pełne odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.biblioteka. klodzko.pl).
Po uzyskaniu odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: “Kiedy kłamię?”, “Główna cecha mojego charakteru”, “Cechy, których szukam u mężczyzn”, “Cechy, których szukam u kobiet”, “Co cenię najbardziej u przyjaciół” czy “Moja główna wada” publiczność wręcz zasypała Panią Zofię swoimi - momentami niezwykle dociekliwymi - pytaniami. Wśród nich nie mogło naturalnie zabraknąć pytania o kapelusze, z noszenia których pani Zofia znana jest nie od dziś. Po wyczerpaniu pytań publiczności przyszedł czas na autografy, rozmowy zakuluarowe i składanie obietnic, że kolejny tomik ukaże się już wkrótce.
Na kolejne Spotkanie z Twórcą zapraszamy Państwa we wrześniu. Bohaterami będą Zbigniew Niedźwiedzki Ravicz i Jego książka “Przemilczenie” (informacje o książce oraz wybrane jej fragmenty do przeczytania na stronie www.kaliny.pl).

Wydania: