Pisanki, kraszanki, malowanki

Autor: 
Joanna i Waldemar Jacukowie
bystrzyca-DSC_0339.jpg

Pod takim tytułem, 19 marca br. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się VIII PRZEGLĄD TRADYCJI WIELKANOCNYCH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH. Organizatorami przeglądu byli: Gimnazjum nr 1 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej. W prezentacjach uczestniczyło 12 jednostek szkolnych z naszej gminy, Świetlica Środowiskowa Akademii SNS w Bystrzycy Kłodzkiej, pracownia plastyczna przy MGOK, Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań” w Bystrzycy Kłodzkiej oraz gościnnie, szkoła z Czech.

W trakcie prezentacji odbyło się wiele konkursów: konkurs na palmę wielkanocną, na wycinankę wielkanocną, na kartkę wielkanocną, na plakat wielkanocny, na pisankę oraz na życzenia świąteczne. We wszystkich konkursach startowali przedstawiciele jednostek biorących udział w przeglądzie. Komisja miała ogromny problem z przydzieleniem nagród, gdyż prace były bardzo oryginalne, doskonale wykonane i efektowne.
W trakcie przeglądu, na scenie odbywały się różne, związane ze świętem prezentacje. Spotkanie urozmaicały instrumentalne i wokalne występy dzieci i młodzieży a także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów tańczących w Studio Tańca pani Magdy Fokszańskiej. Tym razem podczas spotkania prowadzone były warsztaty, w ramach których można było poznać techniki malowania jajek oraz wykonywania kwiatów z bibuły. Dużym powodzeniem cieszyły ciasta upieczone przez rodziców uczniów.
Sponsorem spotkania był Urząd Miasta i Gminy w Bystrzycy Kł. Takie prezentacje są doskonałą formą kontynuacji tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz wzajemnego poznania się. Dziękujemy bardzo wszystkim jednostkom za ogromne zaangażowanie oraz aktywne włączenie się do współpracy.
Joanna i Waldemar Jacukowie Nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej

Wydania: