"Odkrywaj ze mną mój świat" hasło Korczakowców na rok 2010

Autor: 
Dominika Karwowska
iwona-P3190028.jpg

Wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy w naszym kole dziennikarskim corocznego Forum Redakcji Gazetek Korczakowskich. Każdy myślał, że wszystko będzie się działo według ustalonego od kilku lat schematu. A tu proszę, taka zmiana.  W tym roku cała impreza odbyła się już w marcu.  Zostali zaproszeni goście z placówek Korczakowskich i zaprzyjaźnionych szkół, zadania poprzydzielane i ani się obejrzeliśmy, a tu czas zacząć spotkanie...
W piątek,19 marca w SP 2 w Nowej Rudzie odbyło się już po raz siódmy spotkanie młodych redaktorów szkolnych pisemek. W roli eksperta gościła p. Mariola Kowalcze- pracownik Biblioteki Publicznej w Kłodzku, koordynator konkursu powiatowego „Gazeta szkolna- wizytówką szkoły” oraz p. Krzysztof Czajka- rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej obejrzeliśmy występ klasy II-„Kaczkę-dziwaczkę”, a koło taneczne kl. I-III przygotowało pokaz do melodii „Kaczuchy”. Był bardzo zabawny i wesoły. Artyści trenowali pod okiem p. Zofii Babik- Pietras i p. Beaty Eisfeld. Następnie miało odbyć się losowanie grup. Można było wyciągnąć albo buźkę, albo serduszko. Jedna grupa zeszła do sali informatycznej, gdzie miała pracować wraz z p. Iwoną Szuber (opiekunem koła dziennikarskiego) nad wydaniem specjalnym gazety szkolnej „Uczniak” i rozmawiać o Idei Korczakowskiej oraz swoich doświadczeniach w pracy nad szkolnymi pisemkami. Moja grupa została na sali pod czujnym okiem p. Joanny Fiszer(opiekunem koła dziennikarskiego) i p. Ewy Buczakowskiej.
Otrzymaliśmy gazety, z którymi wykonywaliśmy ćwiczenia. Chyba wszystkim najbardziej spodobało tworzenie postaci. Między innymi rzucaliśmy też zgniecionymi kulkami z papieru do bramki. Dobrze czasem inaczej wykorzystać gazetę. Przecież ona ma tyle zastosowań! Kiedy skończyliśmy odkrywać kolejne możliwości zabawy z gazetą, udaliśmy się na poczęstunek, przygotowany z pomocą Rady Rodziców. Wiele osób mówiło mi, że rogaliki są pyszne. Było mi bardzo, ale to bardzo miło, gdyż robiłam jej razem z mamą. Później wymieniliśmy się z drugą grupą salami, tzn. poszliśmy pracować do sali komputerowej. Najpierw odbył się konkurs na najszybciej piszącą osobę na komputerze. Wygrała Martyna, która reprezentowała Szkołę Podstawową nr 3. Potem zasiedliśmy wspólnie do dwóch złączonych ze sobą stolików, żeby skończyć specjalne wydanie naszej szkolnej gazetki. Pracowaliśmy zawzięcie, starając się z całych sił. Wreszcie, zadowoleni ze swoich wyników pracy, wróciliśmy na salę gimnastyczną na oficjalne zakończenie. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominki od sponsorów spotkania: Drukarni Kokocińskich oraz Biura Promocji Urzędu Miasta Nowa Ruda Miałam bardzo dobry nastrój, miło spędziłam ten dzień, wiele się nauczyłam... Żałuję tylko jednego- że w następnym roku nie będę mogła już wziąć w tej imprezie udziału, bo pójdę już do gimnazjum.
Dominika Karwowska,
z- ca redaktora naczelnego „Uczniaka”

Wydania: