Rzemiosło artystyczne w Muzeum Filumenistycznym

Autor: 
inf. MF

W sobotę, 30 I 2010 w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej otwarta została wystawa prac absolwentów Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Inicjatorką zorganizowania wystawy w bystrzyckiej placówce była Bernadetta Taracińska – mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej, a także absolwentka Uniwersytetu. Na wystawie zaprezentowane zostały prace dyplomowe artystów z całej Polski, skupionych przy uczelni z Woli Sękowej.
Ekspozycja ukazuje szeroki przekrój różnorodnych technik rzemiosła artystycznego, takich jak tkactwo, hafciarstwo, ceramika, rzeźba i malarstwo ikon.
Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej to uczelnia kontynuująca działalność powołanego do życia w 1959 r. Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (woj. podkarpackie) i nawiązująca do tradycji szkół ludowych działających w okresie międzywojennym. Szkoła, jako jedyna w kraju prowadzi kursy kwalifikacyjne w dziedzinie rękodzieła artystycznego ukierunkowane na praktyczną naukę różnorodnych dziedzin rękodzieła i form użytkowych. Otwarciu wystawy w bystrzyckim muzeum towarzyszył recital gitarowy w wykonaniu Tadeusza Piotrowskiego. Prace absolwentów Uniwersytetu Ludowego można oglądać do końca marca 2010.

Wydania: