UKS "Szóstka - Kłodzko" - zima zaczęła nam sprzyjać

Autor: 
Krzysztof Griman
szóstka1.jpg

UKS „Szóstka – Kłodzko” już z „pierwszym” śniegiem rozpoczęła treningi w Zieleńcu i Czechach, przygotowując się do startów w Pucharach Polski w narciarstwie zjazdowym.
W tym sezonie treningi niestety opóźniły się ze względu na brak śniegu., który obecnie „wyrównuje swoje zaniedbania” ;).
I edycja zawodów P.P, która miała się odbyć w Ustrzykach 18 grudnia 2009 r. – została przesunięta na początek stycznia 2010 roku. Również start w II edycji w Zakopanem – był przesunięty. Zgodnie z kalendarzem Polskiego Związku Narciarskiego nasi kadrowicze startowali w III edycji – w Limanowej na Łysej Górze. Na dzień dzisiejszy ich miejsca plasują się w pierwszej 10 oraz 20.
Na starty w Pucharach otrzymaliśmy dotację z Urzędu Miasta w Kłodzku, a zakup sprzętu wspierało Starostwo Powiatowe.
W tym sezonie od września 2009 trenowało 30 nowych zawodników z klas „0” I i II. Młodym narciarzom dopasowano i przygotowano sprzęt narciarski. Należy dodać, że z niecierpliwością oczekiwali na pierwszy trening na śniegu.
Bardzo pomocnymi w pracy z młodymi zawodnikami, okazali się wyszkoleni w Klubie Demonstratorzy narciarstwa alpejskiego, którzy z pełnym oddaniem pracowali z młodszymi zawodnikami.
Jak co roku w pierwszym tygodniu ferii zimowych planowany jest obóz szkoleniowy w Dolnej Moravie, podczas którego musimy nadrobić zaległości treningowe, wypocząć i nabrać sił na drugi semestr w szkole :).

Wydania: