Co w trawie piszczy

Autor: 
Katarzyna Redmerska

NIE MA JAK ŚPIEW…
W Teatrze Zdrojowym w Polanicy w grudniu ub. r., odbył się koncert charytatywny na rzecz dzieci z Domów Dziecka. Można było usłyszeć m.in.: śpiewającego kolędy i pastorałki starostę kłodzkiego Krzysztofa Baldego.
POŁĄCZENIA…
To, że z koleją u nas nie najlepiej, wie każdy. Wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej. W nowym rozkładzie jazdy pociągów, obowiązującym od 13 grudnia ub. roku, PKP zlikwidowała wszystkie dalekobieżne pociągi. Przywoziły one pasażerów wzdłuż linii kolejowej Kłodzko – Kudowa Zdrój. Czemu ma to służyć? Na pewno nie rozwojowi naszych uzdrowisk…
INFORMATOR
W grudniu ub.r. ukazał się w Polanicy pierwszy numer Informatora Miejskiego. Ciekawie zredagowany, kolorowy i na kredowym papierze, zawiera najważniejsze informacje z pola działalności Burmistrza i RM.
KARA…
Komisja powołana przez Starostę kłodzkiego do skontrolowania Stowarzyszenia Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej ukończyła pracę. Wnosi ona do Starosty o ukaranie Stowarzyszenia sumą… 3 tys. zł. Ciekawe jakimi cennikami się kierowano?
ROZWÓJ…
W Bystrzycy Kłodzkiej władze starają się o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na zrealizowanie ciekawego projektu. Chcą na Górze Parkowej utworzyć system tras spacerowych, rowerowych i biegowych. Niemały również obszar ma być zagospodarowany turystycznie i tworzyć kompleks parkowo – leśny. Rewelacja, będzie, gdzie udawać się na letnie i nie tylko letnie spacery.
GŁUPOTA…
Złodzieje, którzy kradli blachę z dachu kilkupiętrowej kamienicy w Kłodzku, zostali zaskoczeni przez policję, powiadomioną przez mieszkańców owej kamienicy. Skakać z wysokości byłoby głupotą, więc…oddali się w ręce policji. Ciekawe czym się kierowali, myśląc, że uda się im zbiec z blachą niepostrzeżenie.
NIEZŁY POMYSŁ…
Mieszkańcy noworudzkiej gminy, którzy zarejestrowali się w Samorządowym Informatorze SMS, na bieżąco informowani są o nadchodzących zagrożeniach typu: wichura, gwałtowna burza, opady. Pomysł trafiony, zwłaszcza obecnie, gdy pogoda płata figle. Jest to już kolejna gmina "wyposażona" w taką możliwość.
CIEKAWE
W jednej z lokalnych gazet ukazał się ciekawy apel burmistrza Kłodzka. Prosi on mieszkańców miasta o cierpliwość i wyrozumiałość. Wszystko w związku z brudem i utrudnieniami związanymi z prowadzonymi pracami budowlanymi w mieście. Tak, nie ma jak kultura stanowiska, można tylko pogratulować.
ZMIANA
W Gorzanowie chcą zmiany sołtysa. Dotychczasowemu zarzuca się brak aktywności w pozyskiwaniu funduszy umożliwiających zaspokajanie zbiorowych potrzeb lokalnej społeczności. Gdyby każdy chciał rozliczać z takich błahostek…
REWELACJA
Budynek, w którym mieściło się zamknięte w latach 90. ub.w. kino w Dusznikach, zostanie sprzedany. Powstanie w tym miejscu lokal gastronomiczny, lub handlowy. Reszta zostanie wyburzona, by mogły powstać jakże „oczekiwane” budynki mieszkalne. Dusznikom na pewno tego potrzeba!
PUSTE PLOTECZKI
Violetta Villas wystąpiła w ziębickiej Bazylice. Recital, który dała ta wielka artystka, jak zwykle był na wysokim poziomie.
Nie warto czytać plotek w kolorowej prasie, które od dłuższego czasu starały się wmawiać opinii publicznej o rzekomych „problemach” tej artystki.
KĄPIEL
Miłośnicy morskich kąpieli mają nie lada gradkę. W Aqua Parku w Kudowie można zakosztować kąpieli w krystalicznej, lekko solonej wodzie.

Wydania: