Chłopak z Sosnowca w Lądku Zdroju

Autor: 
inf. Galeria Muzealna

W 2009 r. miasta Sosnowiec i Lądek Zdrój nawiązały współpracę kulturalną, której efektem były wystawy fotografii
i malarstwa w obu miejscowościach. Klimat dobrej współpracy sprzyja kolejnym inicjatywom kulturalnym. Od 11 stycznia tego roku, dzięki życzliwości Zbigniewa Studenckiego – dyrektora Muzeum Miejskiego w Sosnowcu, Galeria Muzealna im. Michała Klahra Starszego w Lądku Zdroju jako pierwsza będzie gościć nową wystawę biograficzną „Jan Kiepura (1902 – 1966) – Chłopak z Sosnowca”. Ekspozycję tworzy 26 banerów przedstawiających życie i artystyczną karierę wybitnego tenora i aktora.
Można stwierdzić, że w Lądku Zdroju z Kiepurą kończyliśmy rok 2009 i z Kiepurą rozpoczynamy rok 2010. Bowiem bohaterem wieczoru literacko-muzycznego z cyklu „Wielcy Polacy” 28 grudnia 2009 r. - w ramach cyklu opracowanego i prowadzonego przez dyrektora teatrów operowych, Sławomira Pietrasa - był właśnie „Chłopak z Sosnowca”. W pijalni „Wojciecha” wspaniale zabrzmiały popisowe arie, z których znany był Kiepura a które wykonał Dmitrij Fomenko z towarzyszeniem pianisty, Mariusza Rutkowskiego.
Na wernisaż wystawy zapraszamy 11 stycznia 2010 r. o godz. 17.00 do Galerii Muzealnej w Lądku Zdroju. Wystawa będzie trwała do połowy lutego.

Wydania: