Śpiewy Patriotyczne w Kłodzku

Śpiewy Patriotyczne w Kłodzku

Jak to zwykle podczas Kłodzkich Lekcji bywa, każdy uczestnik tej muzycznej imprezy otrzyma bezpłatnie śpiewnik, zawierający wszystkie pieśni, które tego dnia będziemy wspólnie śpiewać. Scenariusz tegorocznej Lekcji przewiduje muzyczną wędrówkę od dnia Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja po lata współczesne. Po drodze wyśpiewamy pieśni z czasów Powstania Kościuszkowskiego, Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego, okresu Pierwszej Wojny Światowej, Powstania Wielkopolskiego, Powstań Śląskich, Wojny Polsko-Bolszewickiej 1920 roku, Drugiej Wojny Światowej, czasów stalinizmu i PRL-u z podkreśleniem roku 1948, 1956, 1968, 1970, 1980, 1981, 1989, 2004 i 2010. Podczas Lekcji przewidziane jest także wernisaż wspaniałej wystawy plastycznej. W tym roku zostanie otwarta wystawa 14 artystów-plastyków związanych z Ziemią Kłodzką. Swoje bardzo interesujące i niezwykle kolorowe prace zaprezentują: Jacek Adamowski, Emil Goś, Malwina Karp, Darek Koźlik, Maria Gostylla-Pachucka, Ivan Malinsky, Wiktoria Pisecka – Nowak, Petr Samek, Lucyna Skórska, Sacha Stawiarski, Henryk Szypuła, Maciej Świst, Cezary Trubaluk i Bogdan Wieczorek. Kuratorami wystawy jest para znanych kłodzkich plastyków: Malwina Karp i Maciej Świst i może dlatego wystawa nosi bardzo tajemniczą nazwę „MM”. A może nie dlatego? Okaże się to 3 maja, kiedy to skrót „MM” zostanie publicznie rozszyfrowany.
Po wspólnych śpiewach i po uroczystym otwarciu wystawy na wszystkich przybyłych - jak zwykle - czekać będzie ogromny, pyszny tort, kawa, herbata i inne napoje. Będzie też czas na rozmowy w gronie znajomych i nieznajomych.
Pozostaje więc tylko zaprosić wszystkich na Kłodzką Lekcję Śpiewania Pieśni Patriotycznych do Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kłodzku.
3 maja 2018 godz. 16.00
Zapraszam całe rodziny: dzieci, młodzież, rodziców, dziadków. To radosne święto polskich rodzin!
Janusz Laska